SPOTKANIE MOTYWACYJNE Z MARCINEM PRUSEM

W środę 11 października odwiedził naszą szkołę gość szczególny - były siatkarz, reprezentant Polski - pan Marcin Prus. To nasze pierwsze spotkanie z tym wspaniałym sportowcem, który ubrany w dres reprezentacji Polski, w ciekawy sposób opowiedział o swojej karierze, dość bogatej, choć zakończonej przez kontuzję. Na swoim koncie ma tytuł mistrza świata juniorów, mistrza Europy i wielokrotnie zdobyty tytuł mistrza Polski.

"Mistrzem być!" to hasło przewodnie spotkania. To również tytuł najnowszej książki p. Marcina, którą napisał w pięćdziesiąt jeden dni.

Spotkanie miało charakter profilaktyczno-motywacyjny. Gość wykorzystał temat kariery sportowej, jako pretekst do dyskusji o życiu młodzieży. Poruszył szereg ważnych kwestii. Mówił m.in. o tym, że każdy powinien mieć marzenia, o  stawianiu sobie celów życiowych, unikaniu pułapek, w które młodzież łatwo może wpaść, o wzajemnym szacunku i pomocy. Wspomniał także, jak bardzo ważna jest szkoła i  nauka.

Pan Marcin prowadził to spotkanie w niekonwencjonalny sposób, żartował, włączał uczniów, a także nauczycieli do scenek rodzajowych, które obrazowały jego determinację w dążeniu do zwycięstw. Kilku wybrańcom dał namiastkę tego, co sam przeżywał na boiskach. Nakładał im na szyje zdobywane przez siebie medale juniorskich mistrzostw Europy i świata, a także oryginalny złoty medal dorosłych MŚ wywalczony w 2014 roku przez polskich siatkarzy. Mówił młodym ludziom o szacunku do rodziców, nauczycieli, trenerów, o tym, że to oni chcą dla nich jak najlepiej. Poruszał także wątki dotyczące nienawiści bliźniego, agresji i modnego  w dzisiejszych czasach hejtu internetowego.

Swobodny, pełen humoru sposób bycia naszego Mistrza oraz łatwość nawiązywania kontaktu z młodzieżą sprawiły, że uczniowie aktywnie oraz z zaciekawieniem uczestniczyli w spotkaniu motywacyjnym. Dodatkowo uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną, która w graficzny sposób ukazywała tematykę prelekcji.

Ponadto zbiory biblioteki szkolnej powiększyły się o książkę autorstwa mówcy pt. „Mistrzem być!”. Na zakończenie części pierwszej uczniowie mogli liczyć na wspólne zdjęcie i pamiątkowy autograf pana Marcina. W drugiej części spotkania wybrana grupa uczniów miała okazję ćwiczyć pod okiem samego Mistrza. 

To spotkanie na pewno zostanie długo w naszej pamięci.
Bardzo dziękujemy!!!

Sylwia Borecka

Script logo