SPOTKANIE AUTORSKIE

Biblioteka była organizatorem spotkania autorskiego, a naszym gościem był pan Krzysztof Petek - autor powieści sensacyjno-przygodowych, reportażysta, organizator wypraw i szkół przetrwania.

Krzysztof Petek Urodził się w 1970 roku w Wadowicach. Prowadził harcerski Oddział Specjalny. Uczestnicząc w szkoleniach organizowanych przez oddziały antyterrorystyczne, przeszedł szkolenia survivalu, walki wręcz, psychologii sytuacji krytycznych.

W bibliotekach i na półkach można znaleźć ponad dwadzieścia jego książek dla młodzieży i dzieci. Jest też autorem publicystyki historycznej i powieści sensacyjnych dla dorosłych. Autor podróżuje zapraszany na spotkania autorskie,
promuje także zdrowy styl życia i aktywność społeczną. Walczy z postawami patologicznymi, organizując wykłady i wyprawy dla młodzieży. Uczestniczy w akcji Cała Polska czyta dzieciom. Prowadzi międzynarodowe szkolenia literackie i
dziennikarskie, a także koncerty, akcje Noc w bibliotece czy Noc detektywów.

Jest również autorem książki dla dzieci Zaklęcie dla Golema. Praga, z której promocją połączone było spotkanie autorskie.

Słuchaliśmy ciekawych opowieści naszego gościa o wyprawach dalekich i bliskich. Na koniec ustawiła się długa kolejka dzieci, które poprosiły autora o autografy.

Małgorzata Nastalska

 

 

Script logo