SPORTOWCY NA MEDAL - XXIV OGÓLNOPOLSKI FINAŁ CZWARTKÓW LEKKOATLETYCZNYCH

15 czerwca 2018 roku o godzinie 9.00 z Placu Zwycięstwa wyjechała 35 osobowa reprezentacja miasta Słupska na XXIV Ogólnopolski Finał Czwartków Lekkoatletycznych do Łodzi, w składzie której było pięciu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Słupsku: Kinga Kozłowska, Julia Wieczyńska, Wiktoria Wąsicka, Marek Zakrzewski i Kewin Małek.
W największej imprezie lekkoatletycznej w Polsce uczestniczyło przeszło 80 reprezentacji z poszczególnych miast, blisko 2500 zawodników. Eliminacje konkurencji lekkoatletycznych odbywały się w sobotę od godziny 10.30 do godz. 19.30. Natomiast półfinały i finały w niedzielę od samego rana do godz. 14.30.

W sobotę, po uroczystym otwarciu zawodów o godz. 12.00 w finale biegu na 600m wystartowała Wiktoria Wąsicka, która z czasem 1,51 uplasowała się na 24 miejscu na 70 finalistek z kraju.
O godzinie 15.00 eliminacje do finału rozpoczęła Julia Wieczyńska w rzucie piłeczką palantową. Rzucając 38 metrów zajęła 15 miejsce na 50 zawodniczek. Niestety tylko 8  dziewcząt awansowało do ścisłego finału.

O 15.30 rozpoczęły się serie eliminacyjne w sprincie na 60 m dziewcząt. I tu oglądaliśmy naszą Kingę Kozłowską, która z ogromną przewagą wygrała swoją serię i z czasem 8,35 (z drugim czasem) awansowała do niedzielnego półfinału (16 najlepszych dziewcząt).
Nasz sprinter Marek Zakrzewski rozpoczął eliminacje dopiero o 18.00. I tu wielka radość. Z pierwszym czasem 7,59 również awansował do półfinału. Sobotnie zawody zakończył Kewin, który pokonując wysokość 145 cm znalazł się w ścisłym finale niedzielnym.

I rozpoczął się oczekiwany przez nas wszystkich, dzień półfinałów i finałów. O godzinie 10.00 swój finał rozpoczął skokiem wzwyż Kewin. Wszyscy w skupieniu oglądaliśmy konkurs skoków. I ku naszej radości rozpruł się worek z medalami. Pokonując wysokość 161cm Kewin zdobył brązowy medal.
W tym samym czasie Kinga awansowała do finału na 60 m (8 najszybszych zawodniczek), a o 10.50 finalistą stał się Marek. I czekamy na finały do 13.50.

Przyszła chwila odpoczynku, czas skupienia, nabrania siły na ten najważniejszy start.
I nadszedł moment wyczekiwany przez wszystkich kibiców, najbardziej spektakularne finały biegów sprinterskich, które zamykały dwudniowe ogólnopolskie zawody. O 13.50 na starcie stanęła w pełni skoncentrowana Kinga. Po uroczystej prezentacji zawodniczek, każdy nasłuchiwał sygnału startera. Po 8,25 sekundach nasza sprinterka zdobyła drugi medal, srebrny. Po 15 minutach w blokach ustawił się Marek, który z czasem 7,56 sekund wybiegał również srebrny krążek. Ogromna radość i łzy wzruszenia!!!

To były dwa dni pełne wrażeń i emocji, sięgających zenitu. Rozmowy motywacyjne z naszymi dziećmi, rozgrzewki, ale także oczekiwanie kilkugodzinne na swoje starty. Nasze Piąteczki spisały się na medal, i to nie jeden. Reprezentacja Słupska zdobyła 5 medali, a w tym 3 uczniowie naszej szkoły. Wielkie gratulacje dla naszych wszystkich reprezentantów!!!