PIĄTKA ZDROWIE SZANUJE I W "CZWARTKACH LEKKOATLETYCZNYCH" STARTUJE!

Ruszyła kolejna edycja Czwartków Lekkoatletycznych. Głównym organizatorem imprezy sportowej, która odbywa się w przeszło 80 miastach w Polsce jest Stowarzyszenie „Sport Dzieci i Młodzieży”. W Słupsku  nad organizacją czuwa Stowarzyszenie Akademia Małego Lekkoatlety i  SOSiR.

Zasadniczym celem cyklu imprez jest promowanie systematycznej pracy prowadzącej do osiągania wartościowych rezultatów sportowych. Każdy uczestnik, który bierze udział w zawodach, może startować w dwóch konkurencjach biegowej i technicznej (60m, 300m, 600m, 1000m, rzut piłeczką palantową, skok w dal, skok wzwyż). 

W tym roku i nasza ,,Piątka” postanowiła dbać o swoje zdrowie, uprawiając lekkoatletykę, a przy okazji odkrywaćswoje talenty lekkoatletyczne. Liczna grupa uczniów ma już za sobą dwa jesienne starty 5 i 12 października. Każdy biegał, skakał i rzucał na miarę swoich możliwości.Uczniowie uzyskali wiele wartościowych wyników sportowych, a rodzice głośno dopingowali i wspierali swoje pociechy. Teraz czekamy na rundę wiosenną, podczas której odbędzie się pięć spotkań i Finał Powiatowy. Zwycięzcy pojadą na Ogólnopolski Finał Czwartków Lekkoatletycznych do Łodzi.  

Zespół SPZ

Script logo