ODWIEDZINY NAUCZYCIELKI Z JAPONII

W piątek 9 marca 2018 w naszej szkole mieliśmy niezwykłych gości z Japonii. Pani Midori Nerome - nauczycielka z Okinawy poprowadziła w języku angielskim zajęcia dla uczniów klasy 4a i 5a. W trakcie tych niecodziennych zajęć dzieci poznały lepiej ten odległy kraj i jego kulturę. Obejrzały prezentację o Okinawie i  zobaczyły piękne stroje ludowe, architekturę i niezwykłą przyrodę wyspy Okinawa.

W trakcie lekcji okazało się, że kilkoro uczniów potrafi przywitać się po japońsku i powiedzieć kilka japońskich słów. Jest to efekt ich zainteresowań i uprawianej dyscypliny sportu - judo. Nasz gość - pani Midore również trenowała sporty walki u wielokrotnego mistrza świata karate.

Na zakończenie nasze uczennice podarowały gościom własnoręcznie przygotowane podziękowania z podpisami uczestników spotkania.
Spotkanie zorganizował p.Piotr Ceranowski, który razem z p. Midori brał udział w szkoleniu językowo-metodycznym w ramach akcji mobilnościowej w związku z realizowanym w szkole projektem Słupsk w Europie, Europa w Słupsku. Nasi nauczyciele - uczestniczący w kursach zagranicznych na terenie UE - nawiązali kontakty z kolegami z całego świata i wspólnie inicjują oraz realizują różnorodne akcje edukacyjne.

Script logo