NASI UCZNIOWIE NA II PIKNIKU ŻEGLARSKIM

W sobotę 17 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w II Pikniku Żeglarskim. Organizatorem wydarzenia była Liga Morska i Rzeczna, Szkoła Żeglarska ISSA Magola, ODN w Słupsku i Zespół Szkół Samorządowych w Kobylnicy.

W trakcie pikniku ustawione były stanowiska edukacyjne na których dzieci zapoznawały się z tematyką powiązaną z żeglarstwem. W praktyczny i atrakcyjny sposób poznali zasady pierwszej pomocy, prace bosmańskie, budowę jachtu oraz podstawy nawigacji i żeglarstwa. Na kolejnych dwóch stanowiskach mogli nauczyli się survivalu i strzelania z broni pneumatyczne a te umiejętności też mogą się kiedyś przydać na bezludnej wyspie. 

Najciekawszą częścią zajęć były krótkie rejsy po Stawku Łabędzim. Reprezentantka naszej szkoły praktycznie przekonała się dlaczego należy zakładać kapok i w jakich sytuacjach używa się koca termicznego. Ale tak to ze sportami wodnymi bywa, czasami zdarzają się nieplanowane kąpiele. Na szczęście humory i słońce dopisało a piknik zakończył się poczęstunkiem i pamiątkowymi certyfikatami.
Dziękujemy za zaproszenie i liczymy na kolejne takie pikniki, aby smak żeglarstwem poznały kolejne grupy uczniów.

Piotr Ceranowski (opiekun grupy )

Script logo