NARODOWY SPIS POWSZECHNY LUDNOŚCI I MIESZKAŃ 2021

Od 1 kwietnia do 30 czerwca 2021 r. Główny Urząd Statystyczny przeprowadza Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.

1 kwietnia br. w całej Polsce rozpoczyna się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.

 

Każdy obywatel Polski ma obowiązek udziału w Narodowym Spisie. Aby to zrobić należy dokonać tzw. samospisu internetowego, tj.:

- wejść  na stronę : spis.gov.pl,

- wypełnić  e-formularz spisowy,

- spełnić obowiązek spisowy.

 

W związku z tym, że nie każdy ma możliwość dokonania samospisu (np. z powodu braku dostępu do urządzeń czy do Internetu) w Urzędzie Miejskim w Słupsku udostępnione zostało Biuro Spisowe znajdujące się w pokoju nr 105 (budynek ratusza, Pl. Zwycięstwa 3).

Każdy mieszkaniec naszego miasta, który nie ma możliwości samodzielnego spisu, może zadzwonić pod podany niżej numer i umówić się na wizytę w ratuszu - w godzinach pracy urzędu. Na miejscu może dokonać spisu oraz uzyskać pomoc od pracownika w jego przeprowadzeniu.

Nr telefonu: 693 390 111 (telefon będzie aktywny od 01 kwietnia w godzinach funkcjonowania Urzędu),

 

Kiedy można się spisać?

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 r. jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku do 30 czerwca 2021 roku.

 

Jak można się spisać?

Obowiązkową formą jest samospis internetowy. Metody uzupełniające to spis telefoniczny lub bezpośrednio przy pomocy rachmistrza spisowego. Dodatkowo każdy mieszkaniec Słupska, który nie ma możliwości samodzielnego spisu, może zadzwonić pod podany niżej numer i umówić się na wizytę w ratuszu - w godzinach pracy urzędu. Na miejscu może dokonać spisu oraz uzyskać pomoc od pracownika w jego przeprowadzeniu.

Nr telefonu: 693 390 111 (telefon będzie aktywny od 1 kwietnia w godzinach funkcjonowania Urzędu),

 

Czy muszę się spisać?

Zgodnie z ustawą o statystyce publicznej udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 jest obowiązkowy.

 

Masz jeszcze jakieś pytania?

Specjalnie dla Ciebie od 15 marca uruchomiono dedykowaną infolinię spisową: 22 279 99 99

 

Strona www. do Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i mieszkań 2021: https://spis.gov.pl/

Script logo