MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH- ZAPROSZENIE!

Jak co roku zapraszamy do obchodów MMBS. A oto nasz plan na październik dla poszczególnych poziomów klas:

1. Dla uczniów klas pierwszych proponujemy udział w lekcjach bibliotecznych, podczas których dowiecie się, jak działa biblioteka szkolna, jak wypożyczać książki i gdzie znaleźć interesujące Was książeczki. Lekcje przeprowadzi pani Monika Ziemienowicz. Terminarz zostanie przesłany do wychowawców klas. Byłoby fajnie, gdyby dzieci zabrały ze sobą swoje ulubione zabawki pluszowe. Może Wasze misie również chcą poznać szkolną bibliotekę?

2. Dla uczniów klas drugich i trzecich proponujemy udział w konkursie literackim pod hasłem: „Rymowanka dla biblioteki”. Krótkie wierszyki mogą dotyczyć pomieszczeń biblioteki, książek i ich bohaterów lub pracy nauczycieli tu zatrudnionych. Liczymy, że drzemie w wielu z Was talent literacki. Nagrodzone teksty zostaną wyeksponowane w szkolnej wypożyczalni. Wierszyki przekażcie swoim wychowawcom, którzy dostarczą je do nas 6 października.

3. Uczniów klas czwartych i piątych zachęcamy do udziału w konkursie plastyczno- literackim. Chciałybyśmy, abyście zaprojektowali i wykonali laurki dla biblioteki. Czego można życzyć szkolnej bibliotece? Może tego, aby zawsze się czuła pożyteczna i potrzebna, aby była zadbana i kolorowa, aby uczniowie szanowali książki i lubili w niej spędzać czas? Na pewno pomysłów Wam nie zabraknie! Przy ocenie prac jury konkursu weźmie pod uwagę oryginalną szatę graficzną i teksty życzeń, wierszowane lub bez rymów. Prace mogą być wykonane dowolną techniką. Dostarczcie je do nauczycieli biblioteki do 13 października.

4. Klasy szóste prosimy o wykonanie grafik prezentujących projekty architektoniczne wnętrza wymarzonej biblioteki. Może według Waszych pomysłów powstaną biblioteki i czytelnie przyszłości? Zachęcamy do rozwinięcia skrzydeł wyobraźni. Grafiki można wykonać przy użyciu programów komputerowych lub w postaci prac plastycznych. Liczy się pomysłowość i estetyka. Projekty należy dostarczyć do nas do piątku13 października.

5. Biblioteki nie istniałyby bez książek! Dlatego prosimy Uczniów klas siódmych o zaprezentowanie swoich ulubionych książek. Może w postaci recenzji? A może za pomocą haseł reklamowych i grafiki na plakatach? To już zależy od Was! My liczymy, że są Uczniowie, którzy rozumieją, jak ciekawą i inspirująca przygodą jest czytanie. Krótkie teksty recenzji można przesłać na adres mailowy naszej biblioteki: hubalteka@wp.pl, a plakaty dostarczyć do nas do 20 października.

6. Klasy ósme zapraszamy do udziału w Szkolnej Lidze Czytelniczej. Jest to konkurs czytelniczy na temat lektury pt. „Zemsta”. Akurat ten rok szkolny upływa pod hasłem roku Aleksandra Fredry, więc w ten sposób uczcimy 230 rocznicę urodzin autora. Liga będzie miała miejsce w czytelni naszej biblioteki w środę 18 października na 4 godzinie lekcyjnej. Dla zainteresowanych mamy jeszcze jedną propozycję- zachęcamy do tworzenia memów o bibliotece naszej szkoły. Może powstanie coś zabawnego i ciekawego? Wszak utalentowanych uczniów nam nie brakuje! Memy również przesyłajcie na nasz adres mailowy.

Podsumowanie całomiesięcznych działań, na które zaprosimy zwycięzców i uczestników wszystkich konkursów, nastąpi 26 października b.r. na długiej przerwie. Liczymy, że nie zabraknie Wam weny twórczej, chęci i czasu, by zaangażować się w obchody święta bibliotek szkolnych, bez których szkołom trudniej byłoby funkcjonować. W nagrodę dla najlepszych z najlepszych drobne upominki i punkty z zachowania. A zatem do zobaczenia!

 

Z pozdrowieniami - nauczycielki biblioteki szkolnej

Katarzyna Lisowiec- Poręba i Monika Ziemienowicz :)

 

Script logo