MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KOTA

 

W Polsce Dzień Kota obchodzony jest od 2006 roku i cieszy się on coraz większą popularnością. Nasza biblioteka też przyłączyła się do obchodów tego sympatycznego święta. Kilka tygodni wcześniej biblioteka ogłosiła konkurs dla uczniów kl. I-IV
na ilustracje, wierszyk rymowankę lub maskotkę.
Głównym bohaterem miał być oczywiście kot. Na konkurs wpłynęło 38 różnych prac. Wszystkie były piękne. Właśnie 17 lutego w naszej bibliotece odbyło się spotkanie dla uczniów klas II c, II d oraz tych uczniów, którzy złożyli prace na konkurs z Panią doktor weterynarii Natalią Cielińską. Pani opowiedziała o kotach i odpowiadała na liczne pytania dzieci. Podczas tego spotkania nastąpiło uroczyste wręczenie nagród, które zostały ufundowane dzięki Radzie Rodziców i organizatorkom spotkania.
W podziękowaniu za piękne spotkanie Pani Natalia Cielińska została obdarowana pracami plastycznymi: Hani Korolskiej z kl I d, Ługowskiego Kuby z kl. II c i Kingi Wasili z kl. III c. Prace te będą zdobiły gabinet Pani weterynarz.

Bibliotekę szkolną już od środy „opanowały” koty. W gablocie została wykonana wystawa pt. „Świat kotów”. Książki z literatury pięknej i popularnonaukowej znalazły się na wystawie pt. „Koty”, a ilustracje dzieci ozdobiły całą bibliotekę.

Elżbieta Pliszka,Józefa Szarejko

 

Script logo