KODOWANIE

„KODOWANIE”  klasy IV-VI gr.1 Zad.2.16/IV-VI/1

Projekt w I i II semestrze realizowany był od listopada 2016r  do czerwca 2017r w wymiarze 1 godzina tygodniowo (poniedziałek). W zajęciach uczestniczy 10 osób z klasy 5-6.

Podczas zajęć uczniowie mają możliwość poszerzenia swojej wiedzy i umiejętności w zakresie informatyki, programowania i tworzenia stron internetowych.

Uczniowie uczą się projektować stronę internetową za pomocą języka do programowania HTML. Tworzą stronę internetową na której będą publikować samouczki ze SCRATCHa. Dotychczas zaprojektowali i stworzyli już swoją stronę internetową. Kolejnym zadaniem jest nauka programowania z wykorzystaniem środowiska w Scratchu. Każdy uczeń będzie musiała zaprojektować swój własny program, grę, zabawkę. Następnie umieścić tutorial na swojej stronie. Stworzone strony i samouczki będą dołączone do aplikacji internetowej z której nauczyciele informatyki i uczniowie korzystają na zajęciach informatycznych. Powstają projekty dla początkujących jak i dla bardziej zaawansowanych.

W drugim semestrze uczniowie stworzyli własne projekty w Scratchu, wykonali do nich zrzuty ekranowe, opisali wykonane działania a następnie umieścili na własnej stronie www. Projekty stron będą ogólnodostępne jako instrukcje do zadań na lekcje informatyki w przyszłym roku szkolnym.

Frekwencja na zajęciach wynosiła 99%. Uczniowie bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach projektowych. Chętnie uczą się projektować i programować. Swoją wiedzę wykorzystają nie tylko na informatyce, ale i innych przedmiotach.

Andrzej Chojnacki

Script logo