GRY I ZABAWY LOGICZNE

MATEMATYKA W PRAKTYCE – GRY I ZABAWY LOGICZNE

„Matematyka w praktyce – gry i zabawy logiczne” klasy IV-VI gr.2 Zad.2.12/IV-VI/2

Projekt w I semestrze realizowany był od listopada do stycznia w wymiarze 2 godzin tygodniowo. W zajęciach uczestniczy 10 uzdolnionych matematycznie uczniów z klasy 5c.

Podczas zajęć uczniowie rozwijają umiejętność abstrakcyjnego i logicznego myślenia, rozwijają komunikację werbalną, wiarę w swoje możliwości, kształtują postawy koleżeńskie i grę fair play.
Dotychczas piątoklasiści grali w gry planszowe, w Memory, w Dooble, dzięki czemu ćwiczyli pamięć, spostrzegawczość i koncentrację. Grając w Bierki i Pchełki doskonalili swoją cierpliwość oraz sprawność manualną. Uczniowie kombinowali podczas zabawy metalowymi łamigłówkami oraz trenowali i rozwijali logiczne myślenie rozwiązując testy konkursowe pozyskane z zasobów internetowych.

Frekwencja na zajęciach wyniosła 99%. Uczniowie chętnie uczestniczą w zajęciach projektowych i z zapałem mierzą się z kolejnymi wyzwaniami. Nauka poprzez zabawę daje im wiele radości. Swoją wiedzę wykorzystają na pewno na matematyce, ale również i na innych przedmiotach.

Beata Kubiszewska

Script logo