FIT DAY W SP5

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 im. Gryfitów już od wielu lat podejmuje w środowisku szkolnym i lokalnym ciekawe inicjatywy promujące zdrowie.

Dnia 06 października uczniowie placówki realizowali w grupach międzyoddziałowych różnorodne działania warsztatowo-projektowe i eksperymenty, których celem było zachęcenie wszystkich członków SP5 do prowadzenia zdrowego stylu życia i zwiększenia ich świadomości na temat wpływu różnych czynników na stan ludzkiego organizmu.

Uczniowie tworzyli zdrowe potrawy, liczyli ich kaloryczność, redagowali w języku polskim i angielskim przepisy kulinarne na wykonane przez nich przekąski, układali jadłospisy dla różnych grup wiekowych i zawodowych, badali skład chemiczny produktów żywnościowych. Efektem ich pracy są także kilkuminutowe przedstawienia pod hasłem „Zdrowo żyć, zdrowym być” oraz audycje radiowe, w których wykorzystano fragmenty wywiadów dot. zdrowia, a  przeprowadzonych przez uczniów z członkami ich rodzin i mieszkańcami pobliskiego osiedla. Nie zabrakło też działań promujących aktywność fizyczną – rozgrywek sportowych i tańca.
   
Z kolei popołudniu w szkole zorganizowano prozdrowotny festyn rodzinny pod hasłem FIT DAY. Poza świetną zabawą oraz możliwością skosztowania owocowych i warzywnych smakołyków można było obliczyć swoje BMI, zbadać poziom tkanki tłuszczowej czy skonsultować się z dietetykiem i trenerem personalnym p.Zdzisławem Kasperowiczem.

Elżbieta Pajewska

Script logo