EUROPEJSKI TYDZIEŃ MOBILNOŚCI, CZYLI GRAMY W ZIELONE!

26 września 2017 r. ok. godziny 9.00 uczniowie klasy 4d wraz z wychowawcą Joanną Jaśniewicz oraz kilkoma opiekuńczymi mamami wyruszyli na podbój lasu. Akcja, w której wzięli udział, zorganizowana została przez Zielony Punkt przy  filii Biblioteki Publicznej nr 11 oraz osiedlowy klub Coolturka.

Zadaniem uczniów było wyszukiwanie z mapą w ręku punktów i wykonywanie zadań w taki sposób, aby w efekcie pomóc rowerzystkom, które uległy małej kolizji. Na swojej drodze spotkali czarownicę, leśnego skrzata, zaś na samym końcu naszych życzliwych organizatorów, którzy przygotowali ognisko z pieczonymi ziemniakami oraz okolicznościowe prezenty rowerowe. Nie zabrakło również słodkich smakołyków przygotowanych przez jedną z mam. Nie obyło się bez śmiechu, zabawnychn sytuacji i wielkiego zmęczenia, ale było warto!

Zabawa  miała charakter edukacyjny, dlatego zadania, z którymi zmagali się uczestnicy, zawierały informacje dotyczące ochrony środowiska, a w szczególności zalet zrównoważonego transportu czy poprawy jakości powietrza.

Organizatorom serdecznie dziękujemy za wspaniałe atrakcje i wyjątkowy dzień na łonie natury                    

Joanna Jaśniewicz

Script logo