DŹWIĘKI W KINIE

W dn. 24-27 października 2017 r. pięcioro uczniów klasy 4d: Mateusz Kwiatkowski, Julia Woźniak,  Julia Maroszek, Jagoda Dudzińska oraz Marta Sułkowska wraz z opiekunem Joanną Jaśniewicz uczestniczyło w warsztatach filmowo-dźwiękowych w kinie Rejs poprowadzionych bardzo ciekawie i sprawnie przez pana Marcina Dymitera.

Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat historii kina, właściwości dzieła filmowego i roli dźwięku w kinie. Ich najważniejszym zadaniem było udźwiękowienie filmu krótkometrażowego pt. „Drzewo” przy użyciu własnego głosu, instrumentów oraz innych, często zaskakujących, przedmiotów, które imitowały dźwięki.
Warsztaty takie odbyły się już po raz pierwszy w zeszłym roku i były bardzo pozytywnie odebrane przez uczniów. Tegoroczna edycja jest ostatnim ogniwem spajającym pracę trzech grup. Film powstał w oparciu o scenariusz, nad którym pracowała młodzież gimnazjalna  wspólnie z Danielem Odiją, animacja została swtorzona dzięki pracy kolejnej grupy, tym razem plastycznej, pod przewodnictwem pani Moniki Kuczynieckiej, zaś uczniowie naszej szkoły zajęli się ostatnim etapem - udźwiękowieniem - pod  nadzorem pana Marcina Dymitera.

Zajęcia w takiej formie to niesamowita atrakcja dla uczniów, zważywszy, iż prowadzący pan Marcin jest osobą niezwykle kontaktową i skuteczną w przekazywaniu wiadomości, a jego wiedza filmowa i doświadczenie w zakresie szeroko pojętej muzyki jest wspaniałym dowodem na to, że kino ma ogromny wpływ na wyobraźnię i kreatywność młodych ludzi.

Warsztaty były też świetnym uzupełnieniem treści przekazywanych na kole filmowym prowadzonym przez panią Joannę Jaśniewicz.

Script logo