DZIEŃ CHŁOPAKA W KUŹNI SPORTU

W nietypowy sposób uczniowie klasy 5b postanowili uczcić tegoroczny Dzień Chłopaka. Po otrzymaniu życzeń i  prezencików od dziewcząt cała klasa pod opieką wychowawcy i rodzica udała się do Kuźni Sportu, miejsca, w którym propaguje się zdrowy styl życia, uprawia różnorakie dyscypliny sportowe, trenuje początkujących jak i odnoszących międzynarodowe sukcesy sportowców walk MMA. Zajęcia dla uczniów klasy 5b poprowadził sam trener i wielokrotnie nagradzany na całym świecie zawodnik MMA- Pan Lech Szcześniak, który specjalizuje się w brazylijskim jiu-jitsu. 

Trening rozpoczął się urozmaiconymi ćwiczeniami ogólnorozwojowymi, co wprawiło uczniów w dobry nastrój i pomogło rozciągnąć mięśnie. Następnie trener przedstawił podstawowe zasady walk jiu-jitsu oraz innych dyscyplin zapaśniczych, aby w efekcie wdrożyć piątoklasistów do kluczowych postaw, chwytów mających na celu wypchnięcie zawodnika poza matę. Uczniowie aktywnie, z pełnym zaangażowanie słuchali poleceń i wykonywali ćwiczenia. Pan Lech Szcześniak pochwalił świetną kondycję młodych ludzi, w szczególności dziewcząt, które dzielnie dotrzymywały kroku chłopcom. 

Nie od dziś wiadomo, że  "w zdrowym ciele- zdrowy duch", a starożytna sentencja wydaje się być dziś nader aktualna, bowiem po wyczerpującym treningu uczniowie nie stracili werwy, a endorfiny jeszcze długo działały w młodych organizmach. Wszystkim polecamy taką formę spędzania wolnego czasu, a Panu Lechowi dziękujemy za świetne zajęcia i za propagowanie pozytywnych wzorców wśród młodzieży.

Joanna Jaśniewicz

Script logo