DZIELIMY SIĘ DOŚWIADCZENIAMI

W marcu br. szkolnego w naszej szkole zorganizowano zajęcia otwarte dla nauczycieli matematyki oraz edukacji wczesnoszkolnej. Pani Agnieszka Olschewska na zajęcia koła matematycznego zaprosiła nauczycieli matematyki ze słupskich szkół podstawowych. Temat lekcji brzmiał: Jak zmierzyć prędkość?

Zajęcia stanowiły podsumowanie działań realizowanych metodą projektu. Podczas lekcji członkowie koła wykazali się nie tylko umiejętnościami stricte matematycznymi, ale też udowodnili, że matematyka jest potrzebna w życiu codziennym, a jej nauka poprzez działania praktyczne i zabawę jest efektywna oraz emocjonująca.

Z kolei pani Beata Paszun zaprezentowała, jak w codziennej praktyce szkolnej można wykorzystywać działania warsztatowe. Jej klasa 3b poznała tajniki pracy farmaceuty. Dzieciaki, wyposażone w odpowiednie akcesoria i atrybuty farmaceuty, badały konsystencję i zapachy różnych maści,  wykonały maść na bazie wazeliny i witaminy C oraz opracowały etykiety swoich medykamentów.  Lekcja łączyła różne dziedziny wiedzy, sprawdzała i doskonaliła wiele kompetencji kluczowych uczniów.

Script logo