DZIECI FILOZOFUJĄ 2017 - SUKCES NASZYCH UCZNIÓW

Mamy już wyniki tegorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu "Dzieci filozofują", którego organizatorami byli: Stowarzyszenie Aqueduct, Szkoła Podstawowa nr 267 im. Juliusza Słowackiego w Warszawie oraz Wydawnictwo Muchomor.

W kategorii dla klas 1-3: Bajki filozoficzne przyznano pierwsze, drugie i trzecie miejsce. Michał Stefanowski z kl. 2f został laureatem 2. miejsca. Komisja wysoko oceniła jego pracę plastyczną, stwierdzając, że chłopiec przy minimum środków świetnie zobrazował morał.

Michał wraz z rodzicami wziął udział w finałowej uroczystości, która odbyła się 21 maja na Wydziale Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego.

Natomiast w kategorii dla klas 4-6 Opowieści filozoficzne wyróżnienie otrzymała praca literacka, której autorem jest Kacper Znajdek z klasy 6e.

Organizatorzy napisali do nas:
Szanowni Państwo, pragniemy serdecznie podziękować Wam - nauczycielom i rodzicom. Dzięki Wam w ramach naszego konkursu udało się zachęcić do filozofowania i pracy kreatywnej niemal pół tysiąca dzieci. Cieszymy się, że część z Was codziennie spotyka się, a część podczas naszego konkursu spotkała się z edukacją filozoficzną dla dzieci. Najważniejszym celem naszego konkursu jest zachęcanie najmłodszych do samodzielnego, krytycznego myślenia, a dzięki Wam nasz cel się spełnia.

Serdeczne gratulacje dla obu chłopców!

Małgorzata Nastalska

Script logo