BEZPIECZEŃSTWO RUCHU DROGOWEGO

W dniu 19 września uczniowie klasy 3a, 3c, 3e, 3f, 3g, 3h oraz 1b  uczestniczyli w zajęciach „Bezpieczeństwo ruchu drogowego” przeprowadzonych przez zaproszonych do szkoły gości. 
Dzieci miały okazję porozmawiać z funkcjonariuszami policji  oraz pracownikami słupskiego MZK o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły. Omówiliśmy zasady bezpiecznego przechodzenia przez ulicę, prawidłowego zachowania się na przejściach dla pieszych oraz poruszania się po drogach.

Nasi Goście zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze, omówili sposoby unikania lub pokonywania ich. Ponadto podkreślili, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Oprócz rozmowy z przedstawicielami policji dzieci poznały zasady bezpiecznego podróżowania środkami lokomocji miejskiej. Mogliśmy wsiąść do specjalnie podstawionego autobusu, przyjrzeć się pracy kierowcy, skasować bilet a nawet siąść za kierownicą. Uczniowie już wiedzą jak podróżować i poruszać się bezpiecznie w miłej atmosferze.

Jolanta Jarmuł

Script logo