ANDRZEJKI

„Święty Andrzej ci ukaże, co ci los przyniesie w darze”… 

Wigilia św. Andrzeja, czyli popularne Andrzejki, od bardzo dawna są tradycyjnym dniem wróżb. Tego dnia dzieciaczki próbowały dowiedzieć się czegoś o swojej przyszłości i o tym, co je czeka w najbliższym czasie. 

Przychodząc tego dnia do przedszkola, każdy z nas przebrał się za kota.  Sale, które każdego dnia służą nam do zabawy i nauki, w magiczny sposób „zamieniły się” w tajemnicze miejsca pełne świec, papierowych duszków, czarnych kotów, czarownic, serpentyn i balonów.  

Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których przedszkolaki mogły poznać swoją przyszłość. Nie zabrakło przekłuwania serduszek z imionami, wróżenia za pomocą kubeczków, poznawania swoich przyszłych zawodów, a także wrzucania pieniążków do studni życzeń. Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce a zakończyły się smakowitym poczęstunkiem. 

Bawiliśmy się naprawdę wyśmienicie, a każda nowa wróżba wzbudzała w nas ogromną ciekawość. Po zakończeniu wróżenia zabraliśmy ze sobą swoje „andrzejkowe przepowiednie”, by pochwalić się nimi rodzicom i rodzeństwu. Mamy nadzieję, że tak wyśmienita zabawa andrzejkowa powtórzy się również w przyszłym roku i dostarczy nam tyle samo, a może nawet więcej, radosnych przeżyć.

Script logo