AKCJA SZYMBORSKA NA PÓŁMETKU

W minionym tygodniu uczennice klasy 6c- Julia, Magda, Ania i Zosia odwiedziły uczniów klas 4-8 w celu sprawdzenia wiedzy na temat życia i twórczości naszej noblistki Wisławy Szymborskiej. Wcześniej dziewczęta umieściły na drzwiach sal przygotowane przez siebie ciekawostki dotyczące poetki, aby zainspirować uczniów i nieco ich przygotować do quizu. Niektóre z informacji okazały się nawet  dość kontrowersyjne, a sami uczniowie z ciekawością poznawali sekrety Szymborskiej.

Podczas obchodu po klasach Julia, Magda, Ania i Zosia zadawały uczniom pytania, które sami wylosowali. Okazało się, że znajomość życia poetki nadal jest dość słaba, jednak zabawa była przednia, zwłaszcza w czasie układania tzw. lepiejów. W wyniku konkurencji najlepiej wypadły trzy klasy: 7a, 8 b oraz 6 b. Bardzo nas cieszy zaangażowanie uczniów, jak i nauczycieli, którzy nie raz wspierali wiedzą swoich wychowanków.

Akcja Szymborska trwa nadal, wszak rok poetki jeszcze się nie skończył.  Przed nami lekcje z układania limeryków i lepiejów oraz montaż poetycki o Szymborskiej w wykonaniu koła teatralnego uczniów 5b i 6c. 

Swoim uczniom bardzo dziękuję za dotychczasową pracę w projekcie!

Joanna Jaśniewicz

 

Script logo