ADOPCJA SZKOŁY W RCA

 

W maju 2017r Szkolne Koło Caritas wraz ze społecznością naszej szkoły przystąpiły do adopcji szkoły w Republice Centralnej Afryki. Głównym celem była chęć pomocy tym, którzy mają mniej, wsparcie edukacji najmłodszych oraz poprawa ich warunków życiowych.

Jednym ze sposobów pomocy dzieciom z Afryki są akcje SKC w których bierze udział cała społeczność szkoły: "Ołówek dla Afryki"(zbiórka przyborów szkolnych), "Kup Pan szczotkę" (zbiórka past, szczoteczek do zębów oraz nici dentystycznych), "Opatrunek na ratunek" (zbiórka środków opatrunkowych).

Główną formą pomocy adoptowanej szkole w Republice Centralnej Afryki są przekazywane na konto środki finansowe, pozyskiwane m.in. poprzez akcje "Pomóż swojemu koledze z Afryki... i zjedz mufinkę".

Nigdy nie brakuje chętnych by kupić, zjeść i upiec... a tym samym pomóc. Szkolne Koło Caritas prowadzi korespondencję z "naszą" szkołą w Afryce. Listy pisane przez Siostrę Barbarę Samborską i przesyłane zdjęcia cieszą nas wszystkich i utwierdzają w przekonaniu, że trzeba pomagać.

 

Script logo