A A A

Z WIZYTĄ W PRZEDSZKOLU

Święta Bożego Narodzenia już za nami, mimo to okres noworoczny daje jeszcze możliwość wspólnego przeżywania nastroju minionych świąt. Dzieje się tak między innymi za sprawą wyjątkowych przedstawień, jakimi są „Jasełka”.

Dnia 16 stycznia, uczniowie klasy 1c wraz ze swoim wychowawcą wyruszyli do pobliskiego przedszkola „Calineczka” na przedstawienie w  wykonaniu maluchów.

 

Spotkanie rozpoczęła pani dyrektor Teresa Jacewicz, która serdecznie powitała pierwszoklasistów, złożyła świąteczno – noworoczne życzenia i zaprosiła do obejrzenia niezwykłego widowiska. Dziecięca interpretacja narodzin Jezusa Chrystusa, pastorałki, świąteczne dekoracje oraz wzajemne życzenia, ponownie wprowadziły wszystkich zebranych w świąteczną i pełną ciepła atmosferę.

 

Na scenie, gdzie rozbrzmiewały kolędy, pojawili się aniołowie oraz śnieżynki. Matka Boska i Święty Józef z Dzieciątkiem przyjmowali w stajence pukających do drzwi pastuszków, trzech króli z darami oraz przedszkolne dzieci. Pierwszoklasiści olbrzymimi brawami nagrodzili małych aktorów. Pogratulowano dzieciom pięknego występu i podziękowano za słodki poczęstunek.

 

Warto podkreślić, że tego typu spotkania są bardzo ważne i stają się wspaniałą okazją do integracji przedszkolaków z bracią uczniowską pobliskiej „Piątki”.

 

Mirosława Skalna

 

 

Więcej zdjęć w Galerii