A A A

Z BIBLIOTEKĄ PRZEZ SŁUPSK

Uczniowie klasy 3c wzięli udział w imprezie Z biblioteką przez Słupsk, zorganizowaną z okazji Majowych Dni Bibliotek. Jej celem jest rozwijanie zainteresowań pięknem naszego miasta, historią wybranych zabytków i ich baśniowym wątkiem.

 

Przed finałem imprezy dzieci wzięły udział w zajęciach w Bibliotece Miejskiej - filia nr 11, w trakcie których poznawały historię zabytków Słupska, wykonywały prace plastyczne  ilustrujące wybrane zabytki oraz słuchały legend związanych z naszym regionem. Klasa wykonała również pracę przedstawiającą kwiatowy kalendarz znajdujący się przy ul. Sienkiewicza w Słupsku.

 

Finał imprezy odbył się 16 maja 2014 r. w Starostwie Powiatowym w Słupsku. Dzieci miały okazję zwiedzić starostwo, wejść na wieżę zegarową, obejrzeć prace ludowych twórców w galerii oraz wysłuchać legendy Czerwone trzewiczki zaklętej kasztelanki Jolanty Nitkowskiej-Węglarz czytanej przez p. Macieja Wałaszewskiego z Wydziału Polityki Społecznej. Po wizycie w starostwie dzieci udały się na Rynek Rybacki, gdzie przygotowano festyn rekreacyjny obfitujący w szereg atrakcji, jak pokazy walk rycerzy, zawody łucznicze, zabawy Klanza, konkursy historyczne i plastyczne, malowanie twarzy, pokazy wokalno-taneczne.

 

Dzieci bawiły się znakomicie i pełne wrażeń wróciły do szkoły. Klasa została obdarowana przez organizatorów słodyczami, drobnymi upominkami i pięknym podziękowaniem za udział w imprezie.

 

Zdjęcia z wizyty uczniów kl. 3c w Starostwie Powiatowym można obejrzeć na stronie starostwa.

 

Beata Paszun