A A A

WYCIECZKA PIERWSZAKÓW DO SZKOŁY POLICJI

Dnia 27 września, po krótkiej pogadance w salach lekcyjnych na temat bezpieczeństwa dziecka w drodze do i ze szkoły, nasi najmłodsi uczniowie wybrali się do Szkoły Policji, gdzie odbywał się kolejny Dzień Otwartej Szkoły Policji pod hasłem „Sprawni jak policjanci”.

 

Maluchy mogły obejrzeć finał Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji - Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku”. Obejrzały większość obiektów dydaktycznych, zapoznały się z warunkami, w jakich policjanci uczą się na co dzień. Zwiedziły pomieszczenia symulacyjne w budynku dydaktycznym.

 

Jednak największą atrakcją okazały się stoiska pokazowe, na których można było zobaczyć uzbrojenie Policji, sprzęt specjalny i pojazdy. Przy stoisku pierwszej pomocy przedmedycznej na manekinie mogły ćwiczyć resuscytację krążeniowo-oddechową. W punkcie daktyloskopii obserwowały, jak policjanci przedstawiali techniki pobierania śladów linii papilarnych. Z ogromnym zaciekawieniem obejrzały prezentacje działań Policji, podczas których przeprowadzono interwencję wobec sprawców przestępstwa. Udzielana była również pomoc poszkodowanemu mężczyźnie, a pododdziały zwarte przeprowadziły działania rozpraszające wobec niebezpiecznego tłumu.

 

Wycieczka przyniosła dzieciom wiele niezapomnianych wrażeń.

 

Wychowawcy klas pierwszych

 


(więcej zdjęć w Galerii)