A A A

WSPANIAŁA WYCIECZKA UCZNIÓW KLASY 1C

19 maja uczniowie klasy 1c wybrali się na jednodniową wycieczkę do baśniowej krainy Hobbitów. Po przyjeździe, wszystkich przywitał Bilbo Baggins, uczestników nazwał Drużyną Pierścienia i każdemu namalował magiczny znak na dłoni - H. Następnie drużynie wręczył flagę oraz mapę z zawartymi w niej wskazówkami niezbędnymi do przetrwania podczas podróży do kuźni, by zniszczyć w jej płomieniach pierścień. Nie bacząc na niebezpieczeństwa, wszyscy wyruszyli na wyprawę napotykając na swojej drodze tajemnicze postaci z twórczości Tolkiena. Drużyna, przemierzając Las Elfów spotkała ich Królową, Gandalfa oraz duże drzewo - Enta. Jednak największym przeżyciem było przedarcie się przez teren straszliwych Trolli. W dalszej wędrówce, kierując się mapą, weszli na teren Czarownicy, gdzie można było skosztować magicznej mikstury. Potem nieustraszeni wojownicy weszli na obszar zamieszkały przez złowrogich Orków, którym musieli śpiewać piosenki. W końcu dotarli do Krasnoluda. Jemu, z kolei trzeba było pomóc odnaleźć tajemnicze klucze, a on w zamian za przysługę przeprowadził wszystkich przez magiczną rzekę wprost do kuźni. Pierścień został zniszczony. Za spalenie pierścienia kowal z kuźni wykuł nowy, pamiątkowy pierścień który otrzymał wychowawca klasy (tak zadecydowali sami uczniowie - aby było sprawiedliwie) i opowiedział kilka ciekawostek związanych z historią tego wyjątkowego miejsca.

Wyczerpani, ale zadowoleni uczniowie zasiedli przy wspólnym ognisku, aby zregenerować nadwątlone siły. Po posiłku i ciepłej herbatce każdy mógł zobaczyć wspaniałe makiety wykonane przez studentów Politechniki Koszalińskiej, przedstawiające krainę  hobbitów, las elfów oraz mroczny świat orków i trolli.

Na zakończenie wycieczki odbyły się warsztaty plastyczne - poznawano drogę niteczki (Od owieczki do niteczki), wykonywano piękne ozdoby z wełny i skóry, tworzono piękne papierowe kwiaty.

Wycieczka była bardzo udana. 

Mirosława Skalna

/więcej zdjęć w Galerii/