A A A

WIATR W ŻAGLE EDUKACJI

We wtorek 12 czerwca dzieci biorące udział w  projekcie unijnym pt. "Pomorskie - dobry kurs na edukację", wybrały się do Czarnej Dąbrówki na wycieczkę poszerzającą wiedzę o żeglowaniu.
Kiedy dotarliśmy do  ośrodka turystycznego ,,Zawiaty", nasi opiekunowie podzielili nas na 4 grupy. Każda z grup miała przypisane o danej porze  zajęcia z pierwszej pomocy, ekologii, szant i oczywiście pływaniu na żaglach. Wszyscy uczestnicy projektu chętnie uczestniczyli w zajęciach z pierwszej pomocy, jak i ekologii.  Po godzinie zajęć mieliśmy przerwę na obiad i czas wolny.

Wkrótce nastąpiły upragnione zajęcia z pływania. Gdy założyliśmy kapoki, wsiedliśmy do łódki i wypłynęliśmy na jezioro. Każdy z nas miał okazję, by posterować żaglówką, powiosłować i poczuć wiatr we włosach. Robiliśmy sobie  dużo zdjęć, by móc później wspominać ten dzień. Po żaglach, przyszła kolej na szanty. To była dopiero zabawa... Zaśpiewaliśmy tyle szant, że nas gardło zabolało. Również bawiliśmy się w statek z bananami i w inne gry.
Uważam, że ten wyjazd był świetny pod każdym względem. Chciałabym powtórzyć ten dzień.

Eko Jula

 

FOTOGALERIA