A A A

WAKACYJNE PACZUSZKI DLA CHORYCH DZIECI

Jedynie prawdziwy człowiek zauważy potrzeby innego człowieka.
Jedynie człowiek wielkiego serca wyciągnie doń pomocną dłoń.W czerwcu uczniowie klasy 1c postanowili, że przygotują wakacyjne paczki dla chorych dzieci.

W ciągu dwóch tygodni zebrano wiele pluszaków, puzzli, książek, przyborów szkolnych, klocków, które zapakowano w trzy kartony i jedną większą kopertę bąbelkową.

Niespodzianki trafią tradycyjnie już do Oliwki, która podzieli się swoimi pluszakami z dziećmi z koszalińskiego hospicjum. Druga paczka pojedzie do Wojtusia z Poznania, trzecia do Madzi (dwuletniej dziewczynki, leżącej obecnie na oddziale onkologicznym w CZD w Warszawie), a koperta do chorej Majki ze Strzyżowa.

Paczki wysłano już  w piątek, 20 czerwca i na pewno będą miłym zaskoczeniem dla adresatów.

Pierwszoklasiści postanowili, iż w przyszłym roku szkolnym będą kontynuować „akcje małego szczerego serca” i wyślą paczki do chorych dzieci na: Boże Narodzenie, Wielkanoc i Dzień Dziecka.

Udział w różnych akcjach charytatywnych, już od najmłodszych lat, uwrażliwia na krzywdę drugiego człowieka, wdraża do udzielania bezinteresownej pomocy, wyrabia nawyk dzielenia się i kształtuje partnerstwo w działaniu. Daje także możliwość sprawdzenia samego siebie, a poczucie, że jestem potrzebny innym ludziom, dodaje wiary we własne siły oraz pewności siebie.  

Pierwszoklasiści wiedzą już, dlaczego warto pomagać.

Ich postawa, w dzisiejszym zmaterializowanym świecie,  godna jest naśladowania.

Brawo tym, którym się chciało dać radość innym!


Mirosława Skalna