A A A

UROCZYSTA INAUGURACJA SPORTOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

20 września na stadionie 650-lecia odbyła się uroczysta inauguracja sportowego roku szkolnego 2013/2014. Udział w imprezie brały słupskie przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas IV, V i VI startując w sztafecie 600-300-200-100 oraz w biegu na 600 m zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców. Duży sukces zanotowała sztafeta chłopców pokonując pozostałe szkoły i zajmując 1 miejsce (skład sztafety chłopców: Olaf Perło, Jan Śmigiel, Mateusz Pograniczny, Kacper Filip). Bardzo dobry start indywidualnie zanotował też Borys Sierosławski, zajmując 2 miejsce w biegu na 600 m.

 

W przerwach pomiędzy konkurencjami do dobrych występów wszystkich uczestników zagrzewały cheerleaderki z SP 5.

W tym samym czasie na hali sportowej SP 5 także odbywała się uroczysta inauguracja dla pozostałych uczniów, którzy nie mogli wziąć udziału w zawodach na stadionie.

Zawody były przeprowadzone w formie wyścigów szybkościowo-sprawnościowych.

 

W rywalizacji klas IV najlepsza okazała się klasa IV B. W klasach piątych na najwyższym stopniu podium stanęły dwie klasy V b i V c, ponieważ zgromadziły równą liczbę punktów. Natomiast 1 miejsce wśród klas VI wywalczyła klasa VI d.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom udanych występów.

 

Daniel Orzechowski