A A A

UKS SP5 - LIGA WOJEWÓDZKA

Piłkarze ręczni Uczniowskiego Klubu Sportowego SP 5 Słupsk okazali się bezkonkurencyjni w lidze wojewódzkiej mini piłki ręcznej chłopców. Wygrali jedenaście z 12 rozgrywanych w czterech turniejach finałowych spotkań. Na swojej drodze pokonali Bellator Ryjewo, Conrad Gdańsk oraz Trops Kartuzy. Dzięki swoim dobrym występom w lidze, będą organizatorem turnieju Półfinału Pucharu Polski ZPRP i już są w gronie 32 najlepszych zespołów w kraju.

Turniej ten odbędzie się w hali naszej szkoły w dniach 4-6 kwietnia. Rywalami szczypiornistów naszej szkoły będą drużyny MUKS 23 Płock, Szczypiorniak Olsztyn oraz zamiast zespołu z Siemiatycz - Bellator Ryjewo.

W ostatnim turnieju rozgrywanym 23 marca w hali przy ul. Hubalczyków UKS SP5 Słupsk pokonał Bellatro Ryjewo 17:12 (8:6), Conrad Gdańsk 23:8 (15:2) i uległ Tropsowi Kartuzy 10:17 (5:11). Warto wspomnieć, że po trzech turniejach finałowych na 2. miejscu w klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników województwa plasuje się Olaf Perło z 84 golami. Szósty jest Mateusz Pograniczny.