A A A

PAKA NA DZIEŃ DZIECKA

„Człowiek jest wielki nie przez to, co ma,
nie przez to kim jest,
lecz przez to,
czym dzieli się z innymi”
Jan Paweł II


W połowie maja uczniowie klasy 1c postanowili, z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka, ponownie sprawić niespodziankę małej Oliwii, dziewczynce chorej na raka, do której wcześniej wysłali paczkę z naklejkami.

Szybko ogłoszono zbiórkę pluszaków, książeczek, naklejek.

Na apel pierwszaków odpowiedziały dzieci z klasy 1a oraz dzieci z obu zerówek wraz ze swoimi wychowawczyniami, panią Małgorzatą Gutkowską oraz Katarzyną Kozak. Osobisty prezent, w postaci wielkiego misia wraz z listem, przyniósł Olek Mazurkiewicz (zerówka). Na szczególne wyróżnienie zasługuje także Justyna Szmigiel z klasy 4c, która podzieliła się nie tylko zabawkami, ale i książeczkami, puzzlami, kolorowankami, figurkami zwierząt.

Zaangażowani w akcję uczniowie, przynieśli tyle pluszaków, iż starczyło ich jeszcze na 2 inne paczki, które postanowiono wysłać do kolejnych chorych na białaczkę dzieci: Majki Gajda ze Strzyżowa oraz Wojtusia Abramowicza z Poznania.

Paczki-niespodzianki zostały wysłane we wtorek 27 maja, by zdążyły wywołać uśmiech i radość maluchom w dniu ich święta.

Podziękowania od rodziców maluchów nadeszły już następnego dnia, w środę 28 maja.

Uczniowie klasy 1c serdecznie dziękują wszystkim, którzy włączyli się do akcji Paka na Dzień Dziecka. Szczególnie zaś dziękują maluchom z zerówki, choć jeszcze mali, to pokazali jak wielkie mają serducha!

Szlachetna postawa naszych uczniów zasługuje na szczególną pochwałę, gdyż tego typu akcje uczą dzieci empatii, życzliwości i miłości.


Pamiętajmy, że „kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas” – Flora Edwards.

Mirosława Skalna


Miłe słowa od rodziców dzieci, do których wysłaliśmy paczki (kopie wiadomości z Internetu-Facebook):

Maja Gajda (28 maja)
>Dziękujemy za paczuszki które wysyłacie dla Mai, tak bardzo ją to cieszy. Majusia też dzieli się z innymi potrzebującymi dzieciaczkami, bo wie, że tak trzeba. Wiemy, że paczuszki są też od dzieci z „5”,  których zmotywowała Pani Mirosława, Dzieciaczki jesteście SUPER!

 

Wojtuś walczy z nowotworem złośliwym
>Dzisiaj dostaliśmy piękną paczkę:)) Dziękujemy pięknie, dostaliśmy piękne misie oraz książki i słodycze i pięknego aniołka z białymi gołąbkami :)) oraz naklejki,  które już znalazły swoje miejsce, zwierzątka które od razu powędrowały na półkę :)) BARDZO DZIĘKUJEMY I BUZIACZKI WIELKIE PRZESYŁAMY :))

http://oliwka-lisewska.blogspot.com/2014/05/prosze-bys-przed-snem-spojrza-w-niebo-i.html