A A A

OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ CHŁOPCÓW

 

W dniach 10-12.01.2014 r. w Szkole Podstawowej nr 37 im. k.ż.w. Antoniego Ledóchowskiego w Szczecinie ul. Rydla 6 i w Centrum Kształcenia Sportowego ul. Rydla 49 odbył się XIX Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Chłopców R ’01 i ’02 o Puchar Prezydenta Szczecina Memoriał Krystyny i Łukasza Kalczyńskich, w którym wzięło udział 25 zespołów (270 uczestników) w dwóch kategoriach wiekowych.

Turniej objęty został Mecenatem Urzędu Miasta Szczecin oraz Honorowym Patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. Po rozegraniu 105 spotkań na dwóch halach, kolejność w Turnieju była następująca:

 

Rocznik’01

UKS „Miś” Gorzów Wlkp. op. Paweł Cichoń

UKS „Trops” Kartuzy op. Krzysztof Król

UKS „Osiemnastka” Koszalin op. Mieszko Bazyliński

PSP nr 2 Świebodzin op. Zbigniew Jaroszewicz

UKS „SP 5” Słupsk op. Natalia Borowska

MKS „Kusy- 55” Szczecin op. Adam Skrobuk

UMKS „Dąbie” Szczecin op. Aleksandra Łabuń, Damian Jurkiewicz

KS „Szczypiorniak” Olsztyn op. Krzysztof Maciejewski

UKS „Ina” Rzeplino op. Piotr Matkowski

LUKS „Czwórka Pomorzanin” Nowogard op. Wiesław Buczyński

MKS „Kusy- 37” Szczecin op. Artur Rykaczewski

UKS „Jedyneczka” Nowogard op. Bogdan Wawryczuk

 

Rocznik ‘02

UKS „Miś” Gorzów Wlkp. op. Paweł Cichoń

UKS „Osiemnastka” Koszalin op. Iwona Lejewska

UKS „Trops” Kartuzy op. Piotr Ostoja- Lniski

UMKS „Dąbie” Szczecin op. Robert Karbownik

MKS „Kusy- 55” Szczecin op. Jausz Koczan

UKS „Spartakus SP 14” Zielona Góra op. Mariusz Fórmaniak

KS „Szczypiorniak” Olsztyn op. Konstanty Targoński

Szkoła Podstawowa Nr 16 op. Dorota Terczyńska

MKS „Kusy- 37” Szczecin op. Artur Rykaczewski, Artur Jerlecki

MKS „Kusy- 55 II” Szczecin op. Jerzy Zawada

UKS „Osiemnastka II” Koszalin op. Agnieszka Walińska

UMKS „Dąbie II” Szczecin op. Damian Jurkiewicz, Teresa Jasińska

UKS „Jedyneczka” Nowogard op. Artur Danielewski

 

Ponadto pamiątkowymi statuetkami oraz dyplomami nagrodzeni zostali wyróżniający się zawodnicy w poszczególnych zespołach. W zespole UKS SP5 Słupsk nagrodzony został Olaf Perło.

Nagrody wręczali: Zachodniopomorski Kurator Oświaty p. Maria Borecka, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 37 w Szczecinie p. Janusz Cymerman, Dyrektor Centrum Kształcenia Sportowego p. Maciej Parobczy, p. Adam Kalczyński, p. Róża Uścinowicz- Lisowska, p. Renata Pietrzak, reprezentantki Polski w piłce ręcznej, zawodniczki SPR „Pogoń Baltica” Szczecin pp. Monika Stachowska i Małgorzata Stasiak wraz z trenerem p. Adrianem Struzikiem.

 

Natalia Borowska