A A A

NAGRODY DLA UBIEGŁOROCZNEJ 3 C!

„…Nic nad zdrowie ani lepszego, ani droższego…”

(Jan Kochanowski)


Na dobry początek nowego roku szkolnego!

W drugiej połowie września nadeszły długo oczekiwane nagrody dla Zdrowych Misiaczków 3c za udział w ogólnopolskim konkursie.

Z przyjemnością przypominamy, iż uczniowie klasy 3c (obecnie 4c) w ubiegłym roku szkolnym, czynnie włączyli się do Ogólnopolskiego Konkursu „Aktywnie po zdrowie”, projekt „Zdrowo jem, więcej wiem”. Organizatorem tegoż konkursu była Fundacja Banku Ochrony Środowiska pod patronatem Ministerstwa Edukacji, Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Sportu i Turystyki, IZŻ, SGGW oraz AWF. Program powstał w trosce o zdrowie młodego pokolenia. Miał charakter ogólnopolskiej międzyszkolnej rywalizacji zespołowej i był adresowany do uczniów klas I-III, a także do nauczycieli, opiekunów i rodziców.

Konkurs podzielony został na trzy etapy: etap I-jesienny, etap II-zimowy, etap III-wiosenny.

Uczniowie pracowali z bardzo dużym zaangażowaniem i pasją zdobywając nową wiedzę i doświadczenia (patrz galeria – archiwum 2012/2013).

W każdym etapie przeprowadzono po 2 zajęcia tematyczne, trzy konkursy oraz po dwa spotkania z rodzicami w ramach Forum Zdrowia Dla Rodziców. Nauczyciel zobowiązany był do przesłania Organizatorowi siedmiu raportów, dokumentację zdjęciową z przebiegu zajęć oraz zdjęć pomocy dydaktycznych wykorzystanych w trakcie lekcji. Ogółem wysłano 21 raportów – 7 raportów na etap. Raporty oceniane były przez trzech niezależnych ekspertów powołanych przez Organizatora.

W grudniu zakończył się etap jesienny, w którym Misiaczki 3c zajęły 10 miejsce na 309 szkół zgłoszonych w październiku do konkursu. W etapie drugim – zimowym zdobyły 5 miejsce, a w trzecim – wiosennym premiowane 3 miejsce. W klasyfikacji generalnej Grand Prix wywalczyły zaszczytne 6 miejsce w Polsce!

Oprócz premiowanego 3 miejsca, opiekun Misiaczków otrzymał dodatkowo dwa wyróżnienia za oryginalne i ciekawe podejście do zadań z uczniami, za przeprowadzoną lekcję „Wybieram zdrowie i zdrowe odżywianie” oraz za konkurs „Najciekawsza gra terenowa”.

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Mirosława Skalna