A A A

MARZANNADA 2014 – SP 5 NA PODIUM!

We współpracy ze Słupskim Szkolnym Związkiem Sportowym w naszej szkole został zorganizowany finał Marzannady 2014. Marzannada to zawody sportowe dla najmłodszych z klas I – III przeprowadzane w formie sztafet szybkościowo – zwinnościowych. Drużynę stanowi 10 uczniów (5 dziewcząt i 5 chłopców) w każdym przedziale wiekowym (kl. I, II, III).

Imprezami poprzedzającymi finał były półfinały rozgrywane w SP 10 i SP 5.

W SP 10 startowały szkoły: SP 1, SP 4, SP 6, SP 9, SP 10, natomiast w SP 5: SP 2, SP 3, SP 5, SP 8, NSP 7, STO.

W finale wystąpiło 7 słupskich szkół podstawowych, które wywalczyły awans z półfinałów: SP 3, SP 4, SP 5, SP 6, SP 10, STO, SOSW.

Finał został rozegrany 19 III 2014 w Szkole Podstawowej nr 5. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem. Każda startująca w zawodach drużyna miała liczną grupę dopingującą. Na trybunach zasiadło około 250 osób.

Podczas przerw technicznych między konkurencjami uczniowie z SP 5 przedstawili program artystyczny: występy cheerleaderek i zespołu wokalnego.

Zawodnicy startujący w zawodach wykazali się sprytem i chęcią zwycięstwa. Drużyny o zwycięstwo walczyły z wielką determinacją.

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska, której skład stanowili absolwenci naszej szkoły, obecnie kontynuujący przygodę ze sportem w Siatkarskim Ośrodku Szkolnym (dziewczęta) i młodzieżowym klubie koszykówki STK Czarni (chłopcy).

Marzannada zakończyła się gromkimi brawami oraz nagrodami (puchary i nagrody rzeczowe) dla zwycięskiej szkoły – SP 3 oraz dla wszystkich, którzy brali w niej udział.

Na uznanie zasługują zawodnicy naszej szkoły, którzy wywalczyli miejsce na najniższym stopniu podium.

Gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy sukcesów w kolejnych zawodach.