A A A

KALENDARZ IMPREZ W ROKU SZKOLNYM 2013/2014

 

 

WRZESIEŃ

1.

Inauguracja roku szkolnego 2013/2014

2.

Sprzątanie świata

3.

Impreza integrująca klasy 2 (forma i tematyka do decyzji zespołu)

4.

Wakacje na fotografii - konkurs fotograficzny

5.

Szkolne finały rozgrywek bilardowych

6.

Spotkanie uczniów z policjantami

 

PAŹDZIERNIK

1.

Sportowe powitanie klas 1

2.

Pasowanie na ucznia klasy 1

3.

Dzień Edukacji Narodowej

4.

Halloveen – impreza dla klas 4-6

5.

Mam talent – 4 edycja konkursu dla kl. 1-3

6.

Konkurs recytatorski poezji religijnej Rozradowani Słowem

7.

Szkolny konkurs języka angielskiego kl. 2-3

8.

Konkurs matematyczny klas 3 – elim. szkolne

 

LISTOPAD

1.

Narodowe Święto Niepodległości

>lekcje tematyczne, apel

>wystawy (hol, biblioteka)

2.

Andrzejki

>kl. 1-3 wróżby i zabawy w klasach

>kl. 4-6 dyskoteka

3.

Turniej piłki nożnej dla kl. 1

4.

Konkurs Wiedzy o Lesie dla kl. 3 (elim. szkolne)

5.

Słowo daję – olimpiada polonistyczna kl. 6

6.

Mój las – konkurs międzyszkolny

7.

Anglojęzyczny konkurs recytatorsko-krasomówczy

8.

Międzyszkolny turniej Bez nałogów dla klas 6 (eliminacje szkolne)

9.

Szkolne eliminacje do Konkursu Matematycznego

10.

Szkolne eliminacje do Konkursu Języka Polskiego

11.

Mały Ratownik – szkolenie z udzielania pierwszej pomocy

 

GRUDZIEŃ

1.

Tydzień kolędniczy

(koordynacja:

Dankowska)

>kiermasz świąteczny

>stół wigilijny

>spektakl bożonarodzeniowy

>Szkolne Spotkanie z Mikołajem (kl. 0-3)

>Hej, kolęda! – konkurs w świetlicy

2.

Integracja na sportowo - klasy 4

3.

Mistrz ortografii

4.

HiV – AIDS – konkurs międzyszkolny

5.

Turniej sportowy dla kl. 1 o Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły

6.

Międzynarodowy Konkurs Twórczości Literackiej Dzieci i Młodzieży Gimnazjalnej - eliminacje szkolne

7.

Szkolne mistrzostwa cherleaderek

8.

Szkolne finały rozgrywek bilardowych

 

STYCZEŃ

1.

WOŚP – gramy z Orkiestrą!

2.

Bal karnawałowy

3.

Impreza integrująca klasy 4 (forma i tematyka do decyzji zespołu)

4.

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny Jestem małym ratownikiem

5.

Międzyszkolny Konkurs Mitologiczny dla kl. 5 – eliminacje szkolne

6.

My i las (kl. 4-6)

 

LUTY

1.

Walentynkowa poczta dla klas 1-6

2.

Impreza integrująca klasy 6 (forma i tematyka do decyzji zespołu)

3.

Integracja na sportowo - klasy 5

4.

My i las (kl. 4-6)

5.

Konkurs o bezpieczeństwie w ruchu drogowym dla klas 2-3

6.

Szkolny konkurs recytatorski

7.

Szkolny Konkurs Języka Angielskiego dla kas 1 i 4

8.

Potyczki matematyczne

9.

Humor w poezji – konkurs recyt. dla kl. 1-3

10.

Czy znasz mapę świata – konkurs szkolny

11.

Szkolna Liga Sudoku dla kl. 3-6

 

MARZEC

1.

Dziecko potrafi – prezentacja umiejętności plastycznych dzieci z zespołu korekcyjno-kompensacyjnego i nauczania indywidualnego

2.

Dzieci-dzieciom – międzyszkolna impreza integracyjna

3.

Dzień Wagarowicza

4.

Impreza integrująca klasy 5 (forma i tematyka do decyzji zespołu)

5.

My i las (kl. 4-6)

6.

Konkurs Wiedzy o Przyrodzie dla kl. 2 – eliminacje szkolne

7.

Przyroda w poezji – konkurs recytatorski dla klas 1-3 (eliminacje szk.)

8.

Kangur – międzynarodowy konkurs matematyczny

9.

Konkurs kaligraficzny dla kl. 1-3

10.

Turniej piłki nożnej dla kl. 2

11.

Marzannada dla kl. 1-3

12.

Integracja-tolerancja – rejonowy konkurs plast.

13.

Lekki plecak – konkurs dla klas 1

14.

Szkolna Liga Sudoku dla kl. 3-6

 

KWIECIEŃ

1.

Święto

Konstytucji

>lekcje tematyczne, apel

>wystawy (hol, biblioteka)

2.

Nasz Patron – Gryfici

>konkurs literacki Gryfici w baśni i legendzie

3.

Na anielską nutę

– festiwal piosenki religijnej

eliminacje szkolne

rejonowy

4.

Światowy Dzień Ziemi dla klas 1-6

5.

Impreza integrująca klasy 1 (forma i tematyka do decyzji zespołu)

6

Zwyczaje wielkanocne – wystawy, kiermasz

7.

Integracja na sportowo - klasy 6

8.

My i las (kl. 4-6)

9.

Słupski Konkurs Języka Angielskiego (kl. 4-6)

10.

Szkolne rozgrywki w ringo dla kl. 2

11.

Mistrzostwa klas 4 w pływaniu

 

MAJ

1.

Nasz Patron

– Gryfici

>realizacja treści programowych na lekcjach j. polskiego, ed. regionalnej, historii i lekcjach wychowawczych

>szkolny konkurs plastyczny Jeden dzień z życia Gryfitów

2.

Festyn rodzinny (wg harmonogramu)

3.

Dzień Języków Obcych – impreza szkolna

4.

Impreza integrująca klasy 3

(forma i tematyka do decyzji zespołu)

5.

Kochamy bajki, bajeczki - turniej dla klas 3

6.

Międzynarodowy Konkurs Twórczości Literackiej Dzieci i Młodzieży Gimnazjalnej - eliminacje szkolne (finał)

7.

Międzyszkolny Festiwal Małych Form Teatralnych

8.

Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej

9.

Konkurs Wiedzy o Słupsku dla kl. 5

10.

Każdy papieros niszczy twoje zdrowie – konkurs plast. kl. 4-6

 

CZERWIEC

1.

Nasz Patron – Gryfici (realizacja treści programowych na lekcjach

j. polskiego, ed. regionalnej, historii i lekcjach wychowawczych)

2.

Uroczyste pożegnanie klas 6

3.

Uroczystość 15-lecia szkoły

4.

Zakończenie roku szkolnego

5.

Szkolne finały rozgrywek bilardowych

 

 

 

 

CAŁOROCZNE

1.

Cykliczne apele tematyczne dla klas 1-6

2.

Organizowanie pomocy dla zwierząt ze schroniska

3.

Pogotowie teatralne – udział w akcji ogólnopolskiej

4.

Sportowe soboty – wewnątrzszkolna olimpiada młodzieży

5.

Udział uczniów w spektaklach filmowych, teatralnych i muzycznych

6.

Rajdy z PTTK

7.

Liga Matematyczna dla kl. 5-6

8.

Piątki piłkarskie – turniej dzikich drużyn

9.

Turniej piłkarski im. Wielgusa dla chłopców z klas 4

10.

Z podwórka na stadion – turniej piłkarski chłopców z klas 3

11.

Zdobywamy kartę rowerową

12.

Praca z uczniem zdolnym – indywidualizacja procesu nauczania, twórczość dziecięca, przygotowanie do konkursów przedmiotowych

13.

Praca z uczniem słabym – zespoły korekcyjno-kompensacyjne, pomoc koleżeńska

14.

Samokształcenie nauczycieli wg planów pracy zespołów samokształceniowych

15.

Praca organizacji szkolnych

16.

Zielone światło dla ucznia – realizacja cyklu tematycznego (lekcje na temat bezpieczeństwa w drodze do szkoły i podczas zabawy)

 

REALIZOWANE WG ODRĘBNYCH HARMONOGRAMÓW

1.

Zawody organizowane w ramach Miejskiej Olimpiady Młodzieży

2.

Dni otwartej szkoły

3.

Posemestralne spotkania z rodzicami

4.

Zadania pedagoga wg planu pracy

5.

Zadania psychologa wg planu pracy

6.

Zadania logopedy wg planu pracy