A A A

II MIEJSCE – CZWÓRBÓJ LEKKOATLETYCZNY

14 maja 2014 odbyły się ostatnie zawody sportowe zaliczane do klasyfikacji Słupskiej Olimpiady Młodzieży – czwórbój lekkoatletyczny. Zawody rozegrane były na stadionie lekkoatletycznym przy ulicy Madalińskiego. Do zawodów zgłosiło się 11 słupskich „podstawówek”. Każda szkoła reprezentowana była przez sześcioosobowe zespoły dziewcząt i chłopców.

Zawodnicy startowali w następujących konkurencjach: bieg 60m., skok w dal, rzut piłką palantową i bieg na 600 m. (dziewczęta) lub na 1000 m. (chłopcy). Wyniki z poszczególnych konkurencji były przeliczane na punkty i na koniec sumowane co dawało ostateczny wynik drużyny jak i poszczególnych zawodników.

W ogólnej klasyfikacji dziewczęta uzyskały bardzo dobry rezultat, uplasowały się w środku stawki i zajęły V miejsce z sumą punktów 976. Natomiast chłopcy reprezentujący naszą szkołę uzyskali wspaniały wynik i zajęli II miejsce z sumą punktów 1032, nieznacznie ulegając zwycięzcom z SP 10 (1042 pkt.).

Najlepiej z naszych reprezentantek spisała się Weronika Lewna. Zdobywając 303 punkty zajęła II miejsce w klasyfikacji indywidualnej.
Także II miejsce  indywidualnie zajął Olaf Perło osiągając wynik 274 punkty.

Wszyscy nasi reprezentanci uzyskali bardzo dobre wyniki, w większości startów bijąc rekordy życiowe.

Skład reprezentacji naszej szkoły:
Dziewczęta: Weronika Lewna, Weronika Krupko, Agata Michałek, Milena Marzenta,   Martyna Kańduła, Karolina Golańska, rez. Jagoda Dąbska, rez. Amelia Pelc.
Chłopcy: Mateusz Pograniczny, Michał Nawrot, Olaf Perło, Patryk Rożek, Mikołaj Triba, Dominik Kwiatkowski, rez. Jakub Przedpełski.

Najlepsi reprezentanci naszej szkoły indywidualnie:
60 metrów
I miejsce – Weronika Lewna (8,60 sek.)
I miejsce – Olaf Perło (7,90 sek.)

Piłka palantowa
I miejsce – Weronika Krupko (45,5 m.)

600 metrów
I miejsce – Weronika Lewna (1:48,8 min.)

1000 metrów
II miejsce – Olaf Perło (3:27,7 min.)

Gratulujemy wspaniałych osiągnięc reprezentantom naszej szkoły!

 

Nauczyciele wychowania fizycznego.