A A A

FINAŁ WOŚP

 

W wyjątkowo ciepłej i rodzinnej atmosferze przebiegał festyn WOŚP w słupskiej Szkole Podstawowej nr 5. Tuż przy wejściu uczestników witał jarmark staroci, na którym można było za symboliczne sumy kupić nawet maszynę do szycia czy fajansowe bibeloty. Rozgrywany był również turniej tenisa stołowego, a Uczniowski Klub Sportowy „Czarna Bila” zachęcał do wzięcia kija w rękę i spróbowania swych sil przy bilardowym stole.

 

Jak podkreślała Krystyna Lewandowska, dyrektor SP 5 w Słupsku, doświadczenia ubiegłoroczne pozwoliły placówce w tym roku jeszcze lepiej włączyć się w akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już w piątek odbył się charytatywny koncert zimowy chóru Fantazja. Z kolei niedziela obfitowała w gry i zabawy rodzinne, a także popisy wokalno-taneczne uczniów. Niespodzianką były też przygotowane przez organizatorów specjalne kąciki zainteresowań.

 

Ogromną popularnością wśród uczestników orkiestrowego festynu cieszyło się stoisko z ciastami upieczonymi przez rodziców. Tuż przy nim stała skarbonka, która zapełniała się nie tylko monetami. Najmłodsi mieli okazję pobawić się w kąciku dla maluchów. Natomiast adepci żeglarstwa z ciekawością zaglądali do kącika przygotowanego specjalnie dla nich.

 

Na zaimprowizowanej estradzie popisywali się swoimi talentami wokalnymi uczniowie „Piątki”. Aplauz publiczności wzbudził także pokaz tanecznych możliwości szkolnej grupy „Gabi” oraz nieco bardziej już wprawionej w sztuce młodzieży ze Szkoły Tanecznej „Balans”. Rodzice dzieci ochoczo brali udział w prowadzonych licytacjach. Za niewielką sumę można było stać się posiadaczem piłki z autografem słupszczanki Mileny Rosner, reprezentantki Polski w siatkówce. Uwagę miłośników gier komputerowych przyciągał sprzęt elektroniczny sprzed lat. Mogli oni sprawdzić, co było obiektem marzeń ich rodziców.

 

W zeszłym roku szkoła zebrała 6 tysięcy złotych, ale teraz organizatorzy liczyli na więcej. W Słupsku – jak ostrożnie szacują sztabowcy WOŚP – powinien również paść rekord, czyli kwota powyżej 110 tysięcy złotych.

 

GALERIA ZDJĘĆ