A A A

BEZPIECZNY PIERWSZAK

W pierwszym tygodniu września uczniowie klas pierwszych poznawali szkołę. Odwiedzili między innymi bibliotekę, gabinet pielęgniarki, świetlicę, sekretariat, zajrzeli do gabinetów pani dyrektor Krystyny Lewandowskiej, pani Teresy Kopery i pani Renaty Gwardzik. Wszystkie dzieci z zaciekawieniem wędrowały po szkole, wszystko je interesowało i wszędzie zadawały pytania. Najbardziej uradowane były wchodząc do pracowni komputerowej, tam bowiem zasiądą na pierwszych zajęciach. Swoje wrażenia przedstawiły na rysunkach.

 

W kolejnym tygodniu wychowawcy zorganizowali dla swoich pierwszaków wycieczkę na najbliższe skrzyżowanie. Celem wyjścia było przypomnienie dzieciom, jak ważne jest ich bezpieczeństwo w drodze do i ze szkoły. Dzieci rozpoznawały znaki drogowe, uczyły się przechodzić przez jezdnię w miejscach, gdzie jest sygnalizacja świetlna i tam, gdzie jej nie ma. W drodze powrotnej do szkoły zbierały jesienne liście, którymi udekorowały sale lekcyjne.

W szkole otrzymały światełka odblaskowe, przymocowały je do swoich tornistrów, a następnie kolorowały poznane znaki drogowe i bezpieczną drogę dziecka do i ze szkoły.

 

Wychowawcy klas pierwszych

(więcej zdjęć w Galerii)