A A A

"KLEJE" DLA OLIWKI

W Koszalinie mieszka mała Oliwia, która od września 2012 roku zmagała się ze śmiertelną chorobą nowotworową (neuroblastoma/ganglioneuroma).

Pasją dziewczynki „od zawsze” były naklejki, które towarzyszyły jej wszędzie, nawet w szpitalu podczas chemioterapii.

 

Na początku stycznia, w Internecie została ogłoszona ogólnopolska akcja – Kleje dla Oliwki. W połowie lutego do akcji postanowiły przyłączyć się pierwszaki z 1c. Przygotowano plakat informujący o chorobie dziewczynki, jej marzeniach i o zbiórce naklejek na trzecie urodzinki. Pierwszoklasistów wsparli uczniowie z klasy 4c, 1a i 2d. Przez niespełna dwa tygodnie zbierano kolorowe nalepki i piękne kartki urodzinowe, które wysłano solenizantce tuż przed jej trzecimi urodzinami. Wiemy już, że sprawiliśmy dziecku niemałą niespodziankę. Otrzymaliśmy bowiem podziękowanie od państwa Lisewskich, rodziców Oliwii. Cieszymy się, że mogliśmy sprawić radość chorej dziewczynce i wywołać na jej twarzy uśmiech.

 

Na świecie, w Polsce, w Słupsku czy gdziekolwiek indziej jest wielu ludzi potrzebujących pomocy. Oprócz pieniędzy, ubrania, ciepłego posiłku oczekują od nas uśmiechu, dobrego słowa, życzliwości, zrozumienia, słów otuchy, wsparcia, przyjaznego ramienia…Nie przechodź obojętnie obok bliźniego swego


Pamiętajmy, że „kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas – Flora Edwards.

 

Relacja z urodzin Oliwki wraz ze zdjęciami radosnego urwisa dostępna jest na stronie internetowej pod adresem:

http://oliwka-lisewska.blogspot.com/2014/02/o-urodzinach-i-nie-tylko.html

 


Mirosława Skalna