A A A

ZIMOWE ZABAWY NA BOISKU SZKOLNYM

Niedługo ferie, czas odpoczynku i relaksu, a zima to wspaniała pora roku na aktywną zabawę poza murami szkoły, poza domem, z daleka od komputerów i telewizorów. Ruch na świeżym powietrzu, zwłaszcza zimą, ma dodatkowe plusy – poprawia krążenie i dotlenia organizm, doskonali sprawność, dodaje energii i wprowadza wyśmienite samopoczucie. Pamiętajmy, że aby dziecko prawidłowo się rozwijało, potrzebuje co najmniej jednej godziny aktywności fizycznej w ciągu dnia. Każdy maluch przyzna, że nie ma nic radośniejszego od sanek, łyżew czy rzucania śnieżnymi kulkami.

Dlatego też, dnia 19 stycznia, trzecioklasiści wybrali się boisko szkolne, by pobawić się na świeżym i mroźnym powietrzu. Rzucali śnieżkami do celu, próbowali ulepić bałwana i wały obronne. Odbyła się także bitwa na śnieżki i wyścigi zaprzęgów.

Rumiani i w świetnych humorach uczniowie wrócili do szkoły, wzięli udział w białym balu zorganizowanym przez MSU, a na zajęciach komputerowych, w programie Paint rysowali bezpieczne zabawy na śniegu.

Był to bardzo udany dzień.

Mirosława Skalna