A A A

WYCIECZKA DO GDYNI I TUCHLINA

3 czerwca uczniowie klasy 3c wybrali się na jednodniową wycieczkę do Gdyni. Po drodze zwiedzili Kaszubskie Zoo Egzotyczne w Tuchlinie. Była to niezwykle żywa lekcja w terenie. Oglądano zwierzęta, ale większość z nich można było wziąć na ręce, pogłaskać lub potrzymać, wszystko pod czujnym okiem przewodnika. Uczniowie z zainteresowaniem podchodzili do klatek i akwariów. Przewodnik bardzo ciekawie opowiadał o życiu tych niesamowitych stworzeń.

 

Najwięcej frajdy sprawiło uczniom trzymanie węża i ptasznika. Innym podobały się egzotyczne ptaki, w szczególności papugi np. biała papuga kakadu o imieniu Didżej. Jak wskazuje jej imię, potrafi ona miksować piosenki, śpiewać i tańczyć. Jest ulubieńcem całego parku.

 

Następnie udano się  do Centrum Nauki Experyment. Oferowane tam zajęcia cieszyły się również dużym zainteresowaniem uczestników wycieczki. Wykonywane zadania łączyły nowoczesną edukację z doskonałą zabawą. Uczniowie samodzielnie zdobywali wiedzę, korzystając z licznych interaktywnych stanowisk. Wystawa dawała możliwość chłonięcia wiedzy praktycznej, eksperymentowania ze zjawiskami przyrodniczymi, samodzielnego wyjaśniania zjawisk fizycznych, chemicznych i biologicznych. Wycieczka do Centrum Nauki przyczyniła się także do jeszcze ściślejszej integracji grupy.

Z wycieczki wszyscy wrócili zadowoleni i pełni wrażeń.

Mirosława Skalna