A A A

WYCIECZKA DO GDAŃSKA - CENTRUM HEWELIANUM

W 80 minut „Dookoła Świata”? To możliwe w Centrum Hewelianum, gdzie siedem kontynentów zmieściło się na dwóch kondygnacjach budynku.
Swoją przygodę rozpoczęliśmy od poznania tajemnic wnętrza ziemi, w tym wulkanów i siły wstrząsów sejsmicznych.
Następnie Azja: poznaliśmy jej roślinność, barwy i zapachy. Znalazły się w niej regionalne przyprawy, zestaw do nauki jedzenia pałeczkami.
W strefie Afryki zobaczyliśmy  zjawisko pustynnej burzy.
W Australii sprawdziliśmy, jak powstaje fala, poczuliśmy podmuch wiatru o prędkości ponad 120 km/h w specjalnym symulatorze! Szczególnie spodobało się to naszym Paniom: Renacie i Małgosi!

Po zejściu na niższą kondygnację powiało chłodem, a to za sprawą strefy bieguna południowego. Tutaj  czekało na nas wielkie igloo, prawdziwy lód oraz... ukryta góra lodowa.
Następnie trafiliśmy  do Ameryki Południowej. Przyroda przybiera tu groźne oblicze, bo spotkaliśmy anakondę.
W  Ameryce Północnej odkryliśmy  tornado i trafiliśmy na wybuch gejzeru!
Podróż „Dookoła Świata" zakończyła się w Europie. Ukazała nam się różnorodność kulturowa naszego kontynentu. Ujrzeliśmy siebie w obrazie Leonarda da Vinci.

Uczestniczyliśmy też w lekcji: Kleksografia.
Ambroży Kleks zostawił dla nas list, który napisał specjalnym atramentem. Aby go rozszyfrować, musieliśmy  poznać wszystkie tajemnice niewidzialnego atramentu. Zobaczymy atramentowe sztuczki oraz pobudzimy wyobraźnię rozpoznając kształty zwierząt w kolorowych kleksach.
Ale to była frajda i  to nie koniec!... Bo w drodze powrotnej do Słupska zjedliśmy pyszny, zdrowy obiad w Gospodzie „U Szadego”.
Dziękujemy naszym rodzicom za zorganizowanie wycieczki i… myślimy już o następnej wyprawie:)

Renata Rzepecka