A A A

WIZYTA WOLONTARIUSZEK

Dnia 29 października, na zaproszenie wychowawcy, uczniowie klasy 3c gościli wolontariuszki ze słupskiego schroniska dla zwierząt, które przybyły w towarzystwie psa Kropki.

Trzecioklasiści dowiedzieli się, jak należy dbać o zwierzęta, czym jest schronisko oraz jak można pomóc psom tam mieszkającym. Wzbogacili swoją wiedzę na temat roli psa w dogoterapii  i jego pomocy w  rehabilitacji osób niepełnosprawnych, jak należy zachować się wobec obcego psa, jakie zasady obowiązują w czasie pierwszego z nim spotkania. Wolontariusze przypomnieli uczniom, o czym należy pamiętać idąc z psem na spacer, jak prawidłowo go nakarmić, a także w których sytuacjach nie należy podchodzić do czworonoga. Odbyły się praktyczne ćwiczenia przyjmowania prawidłowych postaw wobec agresywnych psów.

Wizyta gości dała wiele zadowolenia i satysfakcji, a jednocześnie była doskonałą lekcją wrażliwości na krzywdę zwierząt.

Na zakończenie przekazano zebrane przez trzecioklasistów dary. Wolontariuszki podziękowały za upominki, gdyż każda puszka karmy, koc, to dla ich podopiecznych wielkie wsparcie i radość, które pomogą przetrwać nadchodzące zimowe dni i noce.

Dziękuję Rodzicom i Uczniom klasy 3c za udział w zbiórce żywności dla psów i kotów!

Mirosława Skalna