A A A

WARSZTATY BAJKOPISARSKIE

WSZYSCY CHCEMY, ABY NASZE DZIECI WYROSŁY NA MĄDRYCH, DOBRYCH I SZCZĘŚLIWYCH LUDZI.

JEST NA TO SPOSÓB – CZYTAJMY DZIECIOM!

Dnia 14 października w sobotę chętni uczniowie klasy 3c wzięli udział w warsztatach bajkopisarskich z panią Jolantą Nitkowską-Węglarz. Warsztaty odbyły się w CH Jantar, a prowadził je pan Daniel Klusek.

Na wstępie, uczniowie zapoznali się z zapisem etnograficznym z XIX wieku dotyczącym Złotego Źródła w Słupsku. Na bazie tego wymyślali scenariusz opowiadania, bohaterów, wydarzenia.

Później odbyło się głośne czytanie jednej z baśni pani Joli i rysowanie trójnogiego zająca.

Finałem sobotniej pracy będzie tekst napisany przez pisarkę, zawierający elementy wymyślone przez dzieci, a opowiadanie to ukaże się w zimowym wydaniu magazynu CH Jantar.

Należałoby nadmienić, iż w warsztatach wzięli udział również rodzice uczniów, odpowiadali na pytania pana redaktora, obserwowali swoje pociechy.

Takie wspólne zajęcia czy głośne czytanie książek jest formą mądrego kontaktu z dzieckiem oraz doskonałą metodą wychowawczą.  Nie od dziś wiadomo, że  czytanie dziecku na głos uczy je języka i myślenia, wzbogaca wiedzę i przynosi wzorce dobrych zachowań, rozwija wyobraźnię oraz pamięć, a także wzmacnia samoocenę.

Mirosława Skalna