A A A

SENIORKI DZIECIOM

Dnia 9 maja uczniowie klasy 3c mieli przyjemność wybrać się do osiedlowej biblioteki na teatrzyk o bardzo tajemniczo brzmiącej nazwie KAMISHIBAL. W bibliotece, trzecioklasistów przywitały seniorki ze Słupskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

 

Na początku spotkania, panie wyjaśniły, czym jest teatr Kamishibai i skąd pochodzi (jego nazwa oznacza teatr obrazkowy lub inaczej teatr ilustracji. Jest to technika opowiadania lub czytania wywodząca się z Japonii, wykorzystująca kartonowe plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą lub kartonową skrzynkę - na wzór parawanu z teatrzyków marionetkowych - w której przedstawiane są kolejne fragmenty historii, bajki, opowiadania).

 

Uczniowie byli bardzo zainteresowani i w skupieniu obejrzeli  trzy przedstawienia w oparciu o legendy o tańczących księżniczkach, czerwonych trzewiczkach i słupskim niedźwiadku szczęścia Jolanty Nitkowskiej-Węglarz. Później z ochotą wypowiadali się na temat wrażeń z podróży do magicznej krainy teatru i literatury jednocześnie.

 

Na zakończenie uczniowie podziękowali Seniorkom za możliwość obejrzenia wspaniałego teatru obrazkowego. Panie poczęstowały widzów słodkościami i wręczyły piękne zakładki do książki. Całe spotkanie przebiegło w bardzo przyjaznej atmosferze, a uczniowie wrócili do szkoły podekscytowani nowym doświadczeniem.

Dziękujemy Paniom ze Słupskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku!

Mirosława Skalna