A A A

RAJD PIESZY - GRODZISKO BORZYTUCHOM

RAJD WŁÓCZYKIJÓW

W sobotę 13 października o godzinie 8.50 wyjechaliśmy na rajd do Rezerwatu Grodzisko Borzytuchom. Rodzice nie mogli się z nami rozstać i machali nam aż do odjazdu autokaru. Kiedy wysiedliśmy z autobusu, przywitał nas mały czarno-biały kotek, który towarzyszył nam przez całą wędrówkę po lesie.
Chodząc po lesie, podziwialiśmy piękno naszych polskich lasów, za co w nagrodę otrzymaliśmy odznaki PTTK. Żebyśmy się nie zgubili, nauczyciele mieli śmieszne żółto-zielone czapeczki.
Pokonaliśmy trasę dwóch kilometrów. Następnie pojechaliśmy do Rezerwatu Bukowa Góra, tam przywitał nas kapuśniaczek  i wcale nie do jedzenia, ale ten z nieba!  Chodziliśmy pod górkę i z górki. Poszliśmy również na minimostek. Wszystkich zaczęły nogi boleć, więc zrobiliśmy mały odpoczynek. Poszliśmy dalej. Dzieciaki zbierały grzyby. W końcu po ośmiu wyczerpujących kilometrach poszliśmy na grochówkę. Zjedliśmy wszyscy,  więc można było pójść do autokaru. Panie  w zabawnych czapeczkach sto razy przeliczały dzieciaki. Wyjechaliśmy o 13.24 i po godzinie byliśmy w Słupsku.  Moim zdaniem  wszystkim się podobało, ale mi najbardziej.

EkoJula