A A A

MATEMATYKA Z MIKOŁAJEM

7 grudnia uczniowie naszej szkoły włączyli sie w organizację kolejnego dnia z matematyką na wesoło. Tym razem była to Matematyka z Mikołajem.

Przeprowadzono w tym dniu mikołajowe lekcji matematyki - inne, niż zawsze, pomysłowe i odkrywcze! Klasy wraz z nauczycielami przygotowały wspólnie z nauczycielem matematyki własne matematyczne spotkanie z Mikołajem.

 

Klasa 1b
7 grudnia zawitał do nas Mikołaj? Nie to była Pani Mikołajowa (pani studentka Ola) i otworzyła w naszej klasie sklep. Otrzymaliśmy katalogi, pieniądze (monety papierowe) no i zaczęło się kupowanie… Ile mam pieniędzy? Czy mi wystarczy? Ile otrzymam reszty? I najważniejsze:  zasady dobrego zachowania: dzień dobry, dziękuję, poproszę, do widzenia – po polsku i po angielsku!
Renata Rzepecka

 

Klasa 1d
W klasie 1d odbyły się zajęcia - matematyka z Mikołajem. Uczniowie wyklejali Mkołaja z filcu w prezencie dla rodziców. Liczyli elementy , a następnie zaznaczali na osi liczbowej i układali zadania. Frajdy było co niemiara.
Joanna Mierzejewska

 

Klasa 1f

Okazuje się, że Mikołaj oprócz spełniania marzeń i obdarowywania prezentami może także pomagać z nauce. Podczas edukacji matematycznej 7 grudnia tematem przewodnim był właśnie Mikołaj. Jego postać stała się pretekstem do zabaw liczbowych oraz wymyślanych przez dzieci prostych zadań tekstowych.
Kinga König-Borkowska


Klasa 1h
7 grudnia w klasie odbyła się mikołajkowa lekcja matematyki. Ozdabialiśmy matematyczną choinkę bombkami, uzupełnialiśmy świąteczną wersję łamigłówki sudoku, pokonywaliśmy labirynt, a na koniec kolorowaliśmy mikołajkową skarpetę według kodu.

Karolina Bulera

 

Klasa 2a
7 grudnia w naszej klasie odbyła się lekcja matematyki z Mikołajem. Liczyliśmy pieniążki, mnożyliśmy i kolorowaliśmy Mikołaja, rozwiązywaliśmy matematyczne zagadki, które wypadały z kolorowych baloników. Tańczyliśmy z matematycznymi działaniami, rozwiązywaliśmy rebusy. To była super lekcja!
Lucyna Mackus


Klasa 2b
7 grudnia 2015 r. klasę II b odwiedził Mikołaj przynosząc mnóstwo matematycznych niespodzianek. Na rozgrzewkę Mikołaj przygotował zadania matematyczne przygotowane na tablicy multimedialnej, w których dzieci musiały wykazać się umiejętnością mnożenia liczb w zakresie 30. Potem uczniowie zostali podzieleni na 6 grup, w których rozwiązywali trudne zadania tekstowe wymagające sprawnego dodawania i odejmowania w zakresie 100 oraz układały mikołajowe puzzle. Na zakończenie zmagań dzieci otrzymały matematyczną kolorowankę. Zwycięska grupa, która najszybciej i najlepiej poradziła sobie z zadaniami, została nagrodzona przez Mikołaja aniołkami, zaś pozostali uczniowie otrzymali po 5 p. z edukacji matematycznej za wspaniałą i pełną zaangażowania pracę. To była wesoła lekcja matematyki.

Beata Paszun

 

Klasa 2d

W klasie 2 d odbyła się lekcja matematyki z Mikołajem. Cześć pierwszą zajęć stanowiła rozgrzewka matematyczna  w postaci gier interaktywnych. Najwięcej emocji wzbudziła gra stolikowa. Dzieci otrzymały kostki do gry, instrukcję oraz czyste kartki. Zadaniem uczestników zabawy było wykonanie rysunku Mikołaja wedle ściśle określonych reguł i klucza odpowiedzi. Wyrzucona liczba oczek informowała, jaką część rysunku można narysować po wcześniejszym wypełnieniu zadania (napisaniu dowolnego, wymyślonego przez dzieci działania, którego wynik wskazywała liczba oczek na kostce). Zadanie to dostarczyło drugoklasistom wiele radości.
Dorota Dankowska

 

Klasa 3d

7 grudnia projektowaliśmy podczas edukacji matematycznej  gry planszowe związane z Mikołajkami. Tak forma nauki matematyki bardzo podobała się uczniom z klasy 3d.
Magdalena Małek

 

Klasa 5d


Klasa 5e

 

Klasa 6b

 

 

Zdjęcia w Galerii strony szkolnej.