A A A

MATEMATYKA Z MIKOŁAJEM

7 grudnia 2015 r. w klasie 6b odbyła się mikołajkowa matematyka. Plakat informujący o tym wydarzeniu wykonał Maciej Powarzyński i Adrian Czerniło. Lekcję poprowadziło czterech uczniów tej klasy: Aleksandra Dąbrowska z Dominiką Kamińską oraz Konrad Wysocki z Tomaszem Olivierem.

 

W pierwszej części zajęć dziewczynki omówiły tradycję obchodzenia Mikołajek, prezentując wykonany przez siebie pokaz slajdów. Wiadomości z tej dziedziny wykorzystano do rozwiązania zadań w "Mikołajkowym quizie". Później uczennice rozdały rówieśnikom krzyżówki. Siedem matematycznych haseł, które odgadli szóstoklasiści, utworzyło rozwiązanie krzyżówki: MIKOŁAJ.  Ola i Dominika każdą prawidłową odpowiedź nagradzały słodkim upominkiem. Konrad z Tomkiem drugą część lekcji poprowadzili z przygotowanymi przez siebie zadaniami o "mikołajkowej" tematyce.

 

Każdy uczeń otrzymał zestaw  ośmiu zadań. Chętni szóstoklasiści czytali na głos zadanie, omawiali jego rozwiązanie i zapisywali je na tablicy. Na koniec tej części uczniowie prowadzący zajęcia podziękowali za wspaniałą aktywność rówieśników i każdą osobę nagrodzili lizakiem. W tym dniu również nauczyciel matematyki, jak przystało na Mikołaja, nagrodził pracę najbardziej zaangażowanych uczniów ocenami celującymi.

 

Beata Kubiszewska