A A A

KONKURSY, KONKURSY, KONKURSY...

Drugie półrocze to dla uczniów klas trzecich czas wielu konkursów artystycznych, sportowych i przedmiotowych. W konkursach biorą udział uczniowie, którzy wygrali „potyczki” klasowe lub ochotnicy, chcący spróbować swoich sił z innymi trzecioklasistami.

Dnia 8 lutego odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski (temat dowolny wierszy). Klasę reprezentowała Nadia Sarnowska i Kamil Fortuński. Kamil wyrecytował wyróżnienie.

Dnia 3 marca odbyły się szkolne eliminacje do VI Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego Klas 3. W konkursie wzięło udział 12 trzecioklasistów. Test, który wypełniali uczniowie sprawdzał wiedzę leksykalno-gramatyczną uczestników. Naszą klasę reprezentowali: Kamila Gumińska, Kamil Fortuński oraz Michał Kowalik. Kamil zajął I miejsce zdobywając 88 pkt., Kamila V miejsce z 78 pkt., zaś Michał IX miejsce – 60pkt.

Dnia 4 marca odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Lesie. Adresowany był do uczniów klas trzecich, którzy rozwiązywali test składający się z 21 pytań. Naszą klasę reprezentowali: Kamila Gumińska, Maria Musiałek i Grzegorz Bednarz. Kamila zajęła II miejsce, Marysia IV, a Grześ VII. Kamila wraz z innymi laureatami: Mają Wawrzyniak (kl.3d) oraz Filipem Wolikowskim (kl.3b), będzie reprezentowała naszą szkołę w Miejskim Konkursie Wiedzy o Środowisku, który odbędzie się w SP-1, w maju.

10 marca odbył się III Szkolny Konkurs Recytatorsko-Krasomówczy Języka Angielskiego. Kamil Fortuński zdobył Grand Prix!

15 marca odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie pod nazwą „Jestem bezpieczny na drodze”, adresowany do uczniów klas 2-3. Klasę 3c reprezentowali uczniowie: Kamila Gumińska oraz Jakub Nyk. Kamila zajęła drugie miejsce.

17 marca uczniowie wzięli udział w konkursie matematycznym KANGUR. Chętnymi do zmierzenia się z „królową nauk” byli: Kamila Gumińska, Marysia Musiałek, Grześ Bednarz, Kacper Dyguła, Kamil Fortuński.

W półfinale i finałach Marzannady (10 i 19 marca), miejskiej sportowej rywalizacji uczniów klas 1-3 wystartowali Marysia Musiałek, Haneczka Nosal i Mikołaj Parchoniuk. W półfinale grupowo zajęli I miejsce, zaś w finale II miejsce.

18 marca odbył się Szkolny Konkurs Poezji Religijnej, w którym Kamil Fortuński zajął I miejsce.

19 marca w SP-2 odbył się Miejski Konkurs J. Angielskiego, w którym Kamil Fortuński zajął III miejsce.

30 marca odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski Przyroda w poezji. W konkursie swoje umiejętności recytatorskie prezentowali: Kamil Fortuński i Kuba Nyk. Kamil zajął I miejsce.

2 kwietnia Marysia Musiałek wzięła udział w II Rzucie Ligi Szkolnej Judo i zajęła I miejsce w swojej kategorii wagowej.

Dnia 7 kwietnia, w czytelni odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski pod nazwą Przyroda z humorem. W konkursie, klasę reprezentowała Haneczka Nosal i Kamil Fortuński. Kamil wyrecytował sobie I miejsce.

Gratuluję!

Mirosława Skalna