A A A

KALENDARZ DZIAŁAŃ, IMPREZ I UROCZYSTOŚCI W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

 

 

 

KALENDARZ DZIAŁAŃ, IMPREZ I UROCZYSTOŚCI

W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

 

WRZESIEŃ

1.

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016

2.

Sprzątanie świata

3.

Wakacje na fotografii - konkurs fotograficzny

4.

O Spławik Prezydenta Słupska - zawody wędkarskie

5.

Spotkanie uczniów z policjantami

PAŹDZIERNIK

1.

Sportowe powitanie klas 1

2.

Pasowanie na ucznia klasy 1

3.

Mały Mistrz – miejska impreza sportowa dla kl. 2

4.

Dzień Edukacji Narodowej

5.

Mam talent – 6. edycja konkursu dla kl. 1-3

6.

Bal Wszystkich Świętych

7.

Konkurs matematyczny klas 3 (eliminacje szkolne)

8.

Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej

9.

Impreza integrująca kl. 2 (tematyka prozdrowotna)

LISTOPAD

1.

Na anielską nutę

festiwal piosenki religijnej

eliminacje szkolne

rejonowy

2.

Narodowe Święto Niepodległości

>lekcje tematyczne, apel

>wystawy (hol, biblioteka)

>impreza sportowa z okazji Święta Niepodległości

3.

Międzyszkolny turniej Bez nałogów dla klas 6 (eliminacje szkolne)

4.

Szkolne eliminacje do Konkursu Matematycznego

5.

Szkolne eliminacje do Konkursu Języka Polskiego

6.

Mały Ratownik – szkolenie z udzielania pierwszej pomocy

7.

Andrzejki

>kl. 1-3 wróżby i zabawy w klasach

>kl. 4-6 dyskoteka

GRUDZIEŃ

1.

Tydzień kolędniczy

 

 

 

>kiermasz świąteczny

>stół wigilijny

>spektakl bożonarodzeniowy

>Szkolne Spotkanie z Mikołajem (kl. 1-3)

>Hej, kolęda! – konkurs w świetlicy

2.

Święta znamy i kochamy – konkurs dla klas 1-3

3.

Świąteczny turniej sportowy dla kl. 3

4.

Słupski Konkurs Języka Angielskiego (kl. 4-6)

5.

Anglojęzyczny konkurs recytatorsko-krasomówczy kl. 2-3

6.

Mistrz ortografii

7.

Międzynarodowy Konkurs Twórczości Literackiej Dzieci i Młodzieży Gimnazjalnej (eliminacje szkolne)

8.

Aktywnie i zdrowo - integracja na sportowo (kl. 4)

9.

Bilard – rozgrywki mikołajkowe

STYCZEŃ

1.

WOŚP – gramy z Orkiestrą!

2.

Bal karnawałowy klas 1-3 Postacie z bajek

3.

Bal karnawałowy kl. 4-6

4.

Anglojęzyczny Konkurs Czytelniczy dla ucz. kl. 5

5.

Konkurs Wiedzy o Lesie dla kl. 3 (eliminacje szkolne)

6.

Szkolny konkurs języka angielskiego kl. 2-3

7.

Zdrowym być – międzyszkolny konkurs plastyczny

8.

Champion - Szkolny Konkurs Języka Ang. dla kl. 4

9.

Szkolny Konkurs Mitologiczny dla kl. 5

10.

Impreza integrująca klasy 4 (tematyka czytelnicza)

LUTY

1.

Humor w poezji – konkurs recytatorski dla kl. 1-3

2.

Szkolny turniej Dwa ognie dla klas 3

3.

Konkurs o bezp. w ruchu drogowym dla klas 2-3

4.

Szkolna Liga Sudoku dla kl. 3-6

5.

Potyczki matematyczne

6.

Anglojęz. konkurs recytatorsko-krasomówczy kl. 4-6

7.

Impreza integrująca kl. 6 (tematyka: wolontariat)

8.

Szkolny konkurs recytatorski

MARZEC

1.

Konkurs Wiedzy o Przyrodzie dla kl. 2 (eliminacje szkolne)

2.

Przyroda w poezji – konkurs recytatorski dla klas 1-3 (eliminacje szkolne)

3.

Konkurs kaligraficzny dla kl. 1-3

4.

Piłka nożna dla klas 3

5.

Czy znasz swój organizm – konkurs szkolny

6.

Marzannada dla kl. 1-3

7.

Impreza integrująca kl. 5 (tematyka prozdrowotna)

8.

Konkurs poezji religijnej Rozradowani Słowem

9.

Zwyczaje wielkanocne – wystawy, kiermasz

10.

Święta znamy i kochamy – konkurs dla klas 1-3

11.

Szkolna Liga Sudoku dla kl. 3-6

12.

Integracja-tolerancja – rejonowy konkurs plastyczny

13.

Kangur – międzynarodowy konkurs matematyczny

KWIECIEŃ

1.

Impreza integrująca kl. 1 (tematyka prozdrowotna)

2.

Szkolne mistrzostwa cheerleaderek

3.

My i las (kl. 4-6)

4.

Oblicza Ziemi – ogólnopolski konkurs geologiczny

5.

Tydzień dla zdrowia – kl. 1-3

6.

Mistrzostwa klas 4 w pływaniu

7.

Światowy Dzień Ziemi dla klas 1-6

8.

Święto

Konstytucji

>lekcje tematyczne

>wystawy (hol, biblioteka)

MAJ

1.

 

Nasz Patron

Gryfici

 

 

>realizacja treści program. na lekcjach j. polskiego, historii

i godz. wychowawczych

>konkurs literacki Gryfici w baśni i legendzie

>Dzień Gryfity

>szkolny konkurs plastyczny

Jeden dzień z życia Gryfitów

2.

Impreza integrująca klasy 3 (tematyka czytelnicza)

3.

Dzień Języków Obcych – impreza szkolna

4.

Dziecko potrafi – prezentacja umiejętności plastycznych dzieci z zespołu korekcyjno-kompensacyjnego i nauczania indywidualnego

5.

Dzieci-dzieciom – międzyszkolna impreza integracyjna

6.

Mały Champion – Szk. Konkurs Języka Ang. dla kl. 1

7.

Konkurs Wiedzy o Słupsku dla kl. 5

8.

Miejski Konkurs Przyrodniczy - eliminacje

9.

Światowy Dzień Bez Papierosa konkurs plast. kl. 4-6

10.

Międzynarodowy Konkurs Twórczości Literackiej Dzieci i Młodzieży Gimnazjalnej (finał)

CZERWIEC

1.

Festyn rodzinny (wg harmonogramu)

2.

Bilard – rozgrywki na Dzień Dziecka

3.

Olimpiada Młodzieży Wędkarskiej

4.

Dzień Bicia Rekordów dla kl. 4-6

5.

Uroczyste pożegnanie klas 6

6.

Zakończenie roku szkolnego

 

CAŁOROCZNE

1.

Cykliczne apele tematyczne dla klas 1-6

2.

Organizowanie pomocy dla zwierząt ze schroniska

3.

Udział uczniów w spektaklach filmowych, teatralnych i muzycznych

4.

Rajd po zdrowie – udział w rajdach, organizowanych przez PTTK

5.

Liga Matematyczna dla kl. 5-6

6.

Szkolna Liga Czytelnicza

7.

Cała szkoła czyta dzieciom – spotkania w czytelni

8.

Rok działań matematyczno-przyrodniczych

9.

Międzyklasowe zawody szkolne

10.

Zdobywamy kartę rowerową

11.

Praca z uczniem zdolnym

indywidualizacja procesu nauczania, twórczość dziecięca, przygotowanie do konkursów przedmiotowych

12.

Praca z uczniem słabym

zespoły korekcyjno-kompensacyjne, pomoc koleżeńska

13.

Samokształcenie nauczycieli wg planów pracy zespołów samokształceniowych

14.

Praca organizacji szkolnych

15.

Zielone światło dla ucznia

realizacja cyklu tematycznego (lekcje na temat bezpieczeństwa

w drodze do szkoły i podczas zabawy)

REALIZOWANE WG ODDZIELNYCH HARMONOGRAMÓW

1.

Zawody organizowane w ramach Słupskiej Olimpiady Młodzieży

2.

Dni otwartej szkoły

3.

Posemestralne spotkania z rodzicami

4.

Zadania pedagoga wg planu pracy

5.

Zadania psychologa wg planu pracy

6.

Zadania logopedy wg planu pracy