A A A

DZIEŃ POMARAŃCZY

30 listopada w całej klasie pachniało pomarańczami, świętowano Dzień Pomarańczy i w takim też kolorze ubrani byli uczniowie do szkoły. Na wstępie wysłuchano prelekcji na temat zdrowotnych właściwości pomarańczy, które przygotował zespół w składzie: Paweł Cholewiński, Kuba Nyk, Mikołaj Parchoniuk i Nikodem Ronkowski. Swoją prelekcję chłopcy oparli o przygotowaną w domu prezentację multimedialną. Następnie obył się konkurs „Kto najwięcej zapamiętał?”. Za poprawne odpowiedzi nagradzano upominkiem. Wspólnie rozwiązywano krzyżówkę i rebus. Na tablicy rysowano najpiękniejsze pomarańcze.

 

Pod koniec zajęć degustowano różne smakołyki z pomarańczą w roli głównej. Były przepyszne babeczki, sok pomarańczowy rano wyciskany, świeża pomarańcza. Za tydzień, w holu prowadzącym do szkolnego bufetu stanie kolejna sztaluga udekorowana wiadomościami o tym pachnącym owocu.

Za nami ostatni wesoły dzień owocowy. Czeka nas jeszcze jeden - dzień warzywny. Dzień, w którym trzecioklasiści ubiorą się tym razem na zielono.

Mirosława Skalna